موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97744 :کد

0

ناو هسته ای آمریکا در راه شبه جزیره کره

  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۱۸
تعداد بازدید : ۳۳۰   
 تحلیل ایران -ناو هسته ای آمریکا در راه شبه جزیره کره

در حالی که هنوز مدت زیادی از آزمایش پنجم هسته ای کره شمالی نگذشته است، آمریکا اعلام کرد که ناو هسته ای هواپیمابر خود را روانه شبه جزیره کره می کند.

در حالی که هنوز مدت زیادی از آزمایش پنجم هسته ای کره شمالی نگذشته است، آمریکا اعلام کرد که ناو هسته ای هواپیمابر خود را روانه شبه جزیره کره می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آمریکا اعلام کرده است که یکی از اهداف این اقدام ممانعت از گستاخی های فزاینده نظامی کره شمالی در شبه جزیره کره است.


بررسی ها نشان می دهد که یکی از اصلی ترین برنامه های این ناو شرکت در یک رزمایش مشترک با نیروی دریایی کره جنوبی است.


ناو «یو اس اس رونالد ریگان» آمریکا از ناوهای هسته ای قدرتمند این کشور قرار است از پایگاهی در ژاپن راهی آبهای دریای زرد در کره جنوبی شود و در منطقه ای در جنوب این کشور با نیروی دریایی کره جنوبی بین ۱۰ تا ۱۵ اکتبر رزمایش برگزار کند.


قرار است در این رزمایش نیروهای دریایی دو کشور تمرینات ویژه مقابله مشترک با کره شمالی در صورت بروز جنگ را تمرین و اهداف از پیش تعیین شده را منهدم کنند.


برآوردها نشان می دهد که این ناو غول پیکر آمریکا قابلیت حمل ۸۰ جنگنده را دارد و شمار خدمه آن به پنج هزار و ۴۰۰ نفر می رسد.


گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی حاکی است که آمریکا خود را برای آرایش شماری از تسلیحات دیگر در منطقه آماده می کند.


از جمله اینکه بمب افکن های هسته ای «بی ۵۲» رادار گریز آمریکا در راه است و برخی از تسلیحات راهبردی دیگر هم در شبه جزیره کره آرایش داده خواهد شد.


وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرده است که این کشور برای بالا بردن آمادگی به منظور رویارویی با کره شمالی در صورت لزوم همکاری نظامی با آمریکا را افزایش می دهد.


پیش بینی می شود که بمب افکن های هسته ای مذکور روز دوشنبه آینده از پایگاه نیروی هوایی آندرسن آمریکا در گوام وارد کره جنوبی شوند.


ارتش کره جنوبی اعلام کرده است که ورود یک ناو هواپیمابر هسته ای و بمب افکن های هسته ای پیامی مبنی بر افزایش فشارها بر کره شمالی به همراه دارد.


همچنین برخی گزارش ها از به پرواز درآمدن تعدادی از جنگنده های آمریکایی بر فراز آسمان کره جنوبی در روز سه شنبه (فردا) حکایت دارد که انجام این کار اقدامی در راستای همبستگی با دولت سئول عنوان شده است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :