موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/97746 :کد

0

اتحادیه اروپا: اتریش از پرداخت مالیات فرار می کند

  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۹
تعداد بازدید : ۱۹۶   
 تحلیل ایران -اتحادیه اروپا: اتریش از پرداخت مالیات فرار می کند

کمیسیون اتحادیه اروپا روز دوشنبه در گزارش خود در خصوص فرار مالیاتی کشورهای این نهاد در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که گردش فرار مالیاتی اتریش ۲,۸۸ میلیارد یورو است.

کمیسیون اتحادیه اروپا روز دوشنبه در گزارش خود در خصوص فرار مالیاتی کشورهای این نهاد در سال 2014 اعلام کرد که گردش فرار مالیاتی اتریش 2,88 میلیارد یورو است.


به گزارش تحلیل ایران ، مقامات کمیسیون اتحادیه اروپا بر این عقیده هستند که اتریش با ارائه اسناد جعلی گردش مالیاتی خود را به میزان 10 درصد کمتر از آنچه که در این کشور است، اعلام می کنند.


به گفته این نهاد، رومانی با 38 درصد و سوئد با 1,2 درصد بیشترین و کمترین کشورهایی هستند که شکاف مالیاتی در آنجا وجود دارد.


اتریش و لوکزامبورگ با داشتن سیستم مالیاتی منعطف به عنوان بهشت مالیاتی به حساب می آیند و بسیاری از شرکتها و سرمایه داران دفاتر شرکتهای خود را در این دو کشور ثبت می کنند که به نوعی از زیر بار پرداخت مالیات فرار می کنند و لذا این دو کشور شدیدا مورد انتقاد سایر اعضای اتحادیه اروپایی هستند.


این در حالی است که دو کشور فوق عنوان می کنند به رازداری بانکی و محرمانه نگهداشتن اطلاعات بانکی مشتریان خود پایبند هستند.


پیشتر نیز پنج اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا از طریق امضاء موافقتنامه ای توافق کردند برای مقابله با پدیده فرار از مالیات، با یکدیگر همکاری کنند. بر اساس این توافق پنج کشور آلمان، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و اسپانیا، قرار است اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری های اشخاص را بطور خودکار و در هنگام سرمایه گذاری در اختیار دیگر کشورها قرار دهند.


حصول این توافق که میان وزرای دارایی این پنج کشور امضاء شد باعث افزایش فشار بر اعضای کوچکتر اتحادیه اروپا از جمله اتریش و لوگزامبورگ برای پیوستن به مبارزه با فرار از مالیات می شود. از طرفی، وزرای دارایی پنج کشور ذکر شده طی نامه ای مشترک خطاب به کمیسیون اروپا، این کمیسیون را در جریان طرح آزمایشی خود قرار داده و اعلام کردند سایر اعضای اتحادیه اروپا می توانند به این طرح آزمایشی بپیوندند.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :