موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/97759 :کد

0

دوشنبه سیاه برای بازار بورس انگلیس

  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۸
تعداد بازدید : ۶۴   
 تحلیل ایران -دوشنبه سیاه برای بازار بورس انگلیس

روز دوشنبه متعاقب انتشار گزارش هایی در مورد افزایش نرخ بهره بین بانکی در آمریکا، سبب از بین رفتن ۳۰ میلیارد پوند از ارزش سهام شرکت های عضو این بورس شد.

کاهش یک 1.6 درصدی ارزش سهام بورس فوتسی 100 لندن در روز دوشنبه متعاقب انتشار گزارش هایی در مورد افزایش نرخ بهره بین بانکی در آمریکا، سبب از بین رفتن 30 میلیارد پوند از ارزش سهام شرکت های عضو این بورس شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، ارزش شاخص سهام بورس فوتسی 100 لندن که در آن در هرروز کاری سهام 100 شرکت مهم و بزرگ انگلیس ازنظر ارزش بازاری سهام ثبت شده در بورس، ارزش گذاری و خریدوفروش می شود، در شروع معاملات روز دوشنبه، با سقوط 1.6 درصدی مواجه شد که خسارت آن برای شرکت های حاضر در این بورس در عرض نیم ساعت درحدود 30 میلیارد پوند برآورد شده است.


این بدترین شوک به بازار بورس لندن از زمان اعلام نتایج همه پرسی 23 ژوئن ( سوم تیرماه ) بود.
سقوط آزاد شاخص بورس فوتسی 100 لندن در روز 24 ژوئن، بیش از 120 میلیارد پوند از ارزش سهام شرکت های انگلیسی عضو این بورس کاست.


در همین حال شاخص سایر بورس های مهم اروپایی چون 'دکس' آلمان، 'ایبکس 'اسپانیا و سهام ' کک 40' فرانسه روز دوشنبه با کاهش 2 درصدی مواجه بودند.


سقوط بازارهای بورس اروپایی متعاقب کاهش شدید ارزش سهام در سایر بورس های مهم آسیایی و استرالیا صورت گرفت.


براساس گزارش های منتشر شده، بانک مرکزی آمریکا درصدد افزایش نرخ بهره بین بانکی در ماه سپتامبر آینده است که به گفته تحلیل گران اقتصادی می تواند تاثیر زیادی بر روی اقتصاد جهان بگذارد.


تحلیل گران اقتصادی معتقدند که افزایش نرخ بهره بین بانکی می تواند سبب افزایش قابل توجه بدهی ها ناشی از بالا رفتن نرخ بهره وام ها شود.


به گفته آنها، این افزایش همچنین نشانه ای از پایان پول ارزان که توانست به رونق مجدد بازارهای جهانی بعد از بحران سال 2007 میلادی، کمک کند، شمرده می شود.

 

 

منبع:خبرگزاری ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :