موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97760 :کد

0

توافق دولت و احزاب در سئول برای مقابله باکره شمالی

  دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۵
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -توافق دولت و احزاب در سئول برای مقابله باکره شمالی

رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که در جریان دیدار امروز دوشنبه با رییسان احزاب مخالف و حاکم بر این کشور با آنان در باره تقویت همکاری ها برای مقابله با تهدیدهای ملموس و فوری کره شمالی به توافق رسیده است.

رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که در جریان دیدار امروز دوشنبه با رییسان احزاب مخالف و حاکم بر این کشور با آنان در باره تقویت همکاری ها برای مقابله با تهدیدهای ملموس و فوری کره شمالی به توافق رسیده است.

 
به گزارش تحلیل ایران ، «پارک گئون هی» خاطرنشان کرد که همه برای برقراری چتر هسته ای آمریکا در حمایت از کره جنوبی و بالا بردن قابلیت های نظامی کشور به توافق رسیده اند.

پیشتر نیز وزارت دفاع این کشور گزارشی منتشر کرده بود مبنی بر اینکه باید همکاری نظامی با آمریکا برای مهار کره شمالی باز هم افزایش یابد.

در همین حال ناو هسته ای آمریکایی «یو اس اس رونالد ریگان» در مسیر شبه جزیره کره است تا با ناوهای کره جنوبی در ماه آینده میلادی رزمایش برگزار کند و به دنبال آن بمب افکن های «بی ۵۲» هسته ای این کشور وارد کره خواهند شد.

رئیس جمهوری کره جنوبی تصریح کرد: باید به یاد داشته باشیم که تهدیدها و آزمایش های موشکی و هسته ای کره شمالی فقط برای باج خواهی و مذاکره نیست بلکه یک تهدید جدی برای کره جنوبی است.

وی افزود که کره شمالی تهدیدی برای مقام های این کشور محسوب می شود و استمرار تلاش های نظامی پیونگ یانگ می تواند به فعالیت های تروریستی منتهی شود.

این اظهار نظر در شرایطی است که آمریکا، کره جنوبی و ژاپن اعلام کرده اند درصدد تشدید تحریم ها علیه کره شمالی هستند.

کره شمالی هم در پاسخ به این موضوع اعلام کرده که تلاش های گروه باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا برای افزودن بر تحریم ها با هدف توقف برنامه تسلیحاتی هسته ای این کشور مضحک است زیرا ما اقتدار هسته ای خود را افزایش خواهیم داد و چنین تحریم هایی به نتیجه نمی رسد.

کره شمالی در بیانیه ای پس از آزمایش روز جمعه آورده است که به اقدامات نظامی هسته ای خود ادامه می دهد ضمن اینکه اقداماتش موجب شده است تا آمریکایی ها در اندیشه جمع کردن بساط خود و خروج از منطقه باشند.

در جریان ملاقات «پارک» و نمایندگان احزاب مختلف، طرفین طرفین همچنین درباره استقرار سامانه موشکی تاد آمریکا نیز گفت وگو کرده و به گزارش یونهاپ رییسان احزاب مخالف این کشور بار دیگر مخالفت خود را با آرایش این سامانه اعلام کردند.

با این حال رئیس جمهوری کره جنوبی تصریح کرد که دلیلی ندارد آرایش تاد امنیت کشور و منطقه را به مخاطره بیندازد و چین نیز نباید از این بابت نگرانی داشته باشد زیرا هدف مهار موشک های کره شمالی است.


منبع:خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :