موضوعات ‌مرتبط: فناوری تکنولوژی

a/97794 :کد

0

ساخت سیستمی پیشرفته برای محافظت از پهپاد در برابر لیزر ها

  ﺳﻪشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۹
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -ساخت سیستمی پیشرفته برای محافظت از پهپاد در برابر لیزر ها

ساخت سیستمی پیشرفته برای محافظت از پهپادها در برابر حملات لیزری

این روزها از سامانه های تخریب لیزری برای انهدام پهپادها استفاده می شود و در این بین نیز، کمپانی های سازنده پهپادها، تمامی تلاش خود را برای افزایش مقاومت و یافتن راهکارهایی برای در امان ماندن از این لیزرها به کار بسته اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، در همین رابطه اخیرا شرکتی به نام Adsys Controls موفق به طراحی جمر (Jammer) غیرعاملی تحت عنوان Helios شده است که می تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد سلاح های لیزری شود.

 

این جمر و یا اختلال‌گر در مرحله اول، اشعه لیزر را شناسایی و سپس، ویژگی های آن همانند طول موج و پالس را مشخص می کند. اینجاست که با ایجاد تداخل در آن ها، مانع از قفل شدن لیزر بر روی پهپاد و کباب شدن آن در آسمان می شود.

 

شرکت نامبرده هنوز اطلاعات دقیقی را در خصوص این جمر ارایه نداده و مشخص نیست که فرآیند اختلال چگونه خواهد بود. اما آن چه که مشخص است این است که نسبت به تکنولوژی های مشابه، بسیار قابل اعتمادتر است و می تواند به عنوان یک سیستم حفاظتی همیشگی، پهپاد را از حملات لیزری در امان نگه دارد.

 

ناگفته نماند که هنوز حرفی در مورد زمان عرضه این اختلال گر زده نشده و مشخص نیست که نحوه عملکرد آن چگونه است.

 

با این حال سوالات بی پاسخ زیادی در این خصوص وجود دارد و شرکت ها مشتاقند تا بدانند که سرعت عکس العمل این سیستم برای در امان ماندن از حملات لیزری چگونه است و آیا در برابر لیزرهایی با قدرت بالا نیز می تواند از پهپاد محافظت کند یا خیر.

 

منبع:تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :