موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/97806 :کد

0

مردم در وضعیت بد معیشتی هستند

  ﺳﻪشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۶
تعداد بازدید : ۴۰۴   
 تحلیل ایران -مردم در وضعیت بد معیشتی هستند

آیت‌الله اسلامی با تاکید بر اینکه وضعیت معیشتی مردم خوب نیست، گفت که دولت نتوانست نه در داخل به اقتصاد رونق ببخشد.

آیت‌الله اسلامی با تاکید بر اینکه وضعیت معیشتی مردم خوب نیست، گفت که دولت نتوانست نه در داخل به اقتصاد رونق ببخشد.

 

به گزارش تحلیل ایران  آیت‌الله علی اسلامی نماینده استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری و امام‌جمعه تاکستان، درباره ویژگی‌های یک دولت در تراز انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی در قالب دولت اسلامی متبلور می‌شود. هرچه عزت و سربلندی دولت اسلامی‌ بیش‌تر باشد، نظام  و انقلاب موفق‌تر خواهد بود. متأسفانه در این سالها سربلندی، عزت و بالندگی ما جایگاه اصلی خود را ندارند و رو به افول رفته است.

آیت‌الله اسلامی با بیان اینکه وضع‌ کنونی ما در جهان جای نگرانی دارد و کشورهای بی‌اهمیت و بی‌شخصیتی که جایگاهی در جهان ندارند نیز ما را تحقیر می‌کنند، گفت: با پاسپورت ایرانی برخورد بدی می‌کنند. امیدواریم دولت به این مسئله توجه کند که در دنیا وضعیت خوبی نداریم و این وضعیت را جبران کند وگرنه در تاریخ ایران ثبت می‌شود که انقلاب اسلامی در این مقطع بسیار تضعیف و تحقیر شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مسئله اقتصاد اولین مسئله زندگی مردم است، خاطرنشان کرد: دولت نتوانست نه در داخل به اقتصاد رونق ببخشد و نه از خارج سرمایه‌گذار  جذب کند. توده مردم وضع اقتصادی‌شان بد است. تولید داخلی کنار گذاشته شده و کالاهای قاچاق از خارج وارد می‌شود. بالاترین رقم ارز برای جنس قاچاق مصرف می‌شود.

** تنها 500 کارگر یک کارخانه بیکار شدند/ برخی مسئولین کاری به اسلام ندارند

وی تصریح کرد: کارخانه‌ای می‌شناسم که 700 کارگر داشت اما اکنون 130 کارگر دارد و سرپرست قریب 500 خانوار بیکار شدند. کارخانه‌ای که 200 کارگر داشت به 30 کارگر بسنده کرده است. علت اصلی این است که تولید داخلی نیست و قاچاق فراوان شده است.

امام جمعه تاکستان با بیان اینکه من به آقای روحانی احترام می‌گذارم و ایشان همکار ما در مجلس خبرگان است، متذکر شد: مجموعه اقتصادی دولت موفق نبوده و کسانی نیستند که بتوانند مشکلات را حل‌و‌فصل کنند. روحانی  یک تیم اقتصادی قوی و ماهر در اختیار ندارد و باعث شده بسیاری از مشکلات فراوان‌تر شود و به مردم فشار بیاورد.

آیت‌الله اسلامی با اشاره به اینکه ما به نام اسلام بر سر این میزها نشستیم اما بسیاری از مسائل اسلام را از بین بردیم، تأکید کرد: اسلام این همه به ما خدمت کرد و ما را از بردگی نجات داد اما آیا ما به این اسلام عزیز که به فرموده امام(ره) به استکبار سیلی زد خدمتی کرده‌ایم؟  ما یک صدم آنچه اسلام به ما خدمت کرد، نتوانستیم خدمت کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تصریح بر اینکه مسائل فرهنگی مبتذل در جامعه حاکم شده، اظهار کرد: متأسفانه برخی مسئولین کاری به اسلام ندارند و ما در مقابل اسلام سرافکنده هستیم. ما در مقابل رهبران آسمانی، پیامبر و امام زمان(عج) سرافکنده‌ایم و خیلی کوتاه آمدیم.

وی افزود: 300 هزار جوان در این کشور به شهادت رسیدند. آنها رفتند تا ما عزیزانه زندگی کنیم و ذلت را از این کشور دور کنیم. آیا احترام به شهدا این است که به خون آنها و اهدافشان اهمیت ندهیم؟ امیدوارم مسئولین به فکر بیفتند و جوانمردانه با اسلام و خون شهدا برخورد کنیم.منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :