موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97812 :کد

0

جنگ در سودان جنوبی مقامات ارشد این کشور را ثروتمند کرده است

  ﺳﻪشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۱
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -جنگ در سودان جنوبی مقامات ارشد این کشور را ثروتمند کرده است

سازمان 'سنتری'به سرپرستی جورج کلونی بازیگر مشهور هالیوود گزارش داد که جنگ مخرب داخلی در سودان جنوبی باعث شده است تا مقامات ارشد این کشور از جمله رئیس جمهوری و رقیب اصلی وی ثروتمند شوند.

سازمان 'سنتری'به سرپرستی جورج کلونی بازیگر مشهور هالیوود گزارش داد که جنگ مخرب داخلی در سودان جنوبی باعث شده است تا مقامات ارشد این کشور از جمله رئیس جمهوری و رقیب اصلی وی ثروتمند شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران این سازمان که وظیفه ردیابی حامیان مالی و تامین کنندگان هزینه های مناقشات و جنگ در آفریقا را برعهده دارد، می افزاید: مقامات ارشد سودان جنوبی که در نهایت مسئول بی رحمی و قساوت های جمعی در این کشور هستند به لطف جنگ موفق به ثروت اندوزی شده اند در حالی که حقوق کارکنان دولت ناچیز است .


این جنگ بی رحمانه که در دسامبر 2013 و هنگامی آغاز شد که 'سالوا کی یر' رئیس جمهوری سودان جنوبی 'ریک ماچار ' رقیب خود را به توطئه برای کودتا متهم کرد، تاکنون به قیمت از دست رفتن جان ده ها هزار نفر تمام شده و چندین برابر بیشتر از جمعیت این کشور را مجبور به ترک خانه و کاشانه شان کرده است.


حدود نیمی از جمعیت سودان جنوبی برای زنده ماندن به کمک غذایی نیاز دارند و بیش از 800 هزار نفر به عنوان پناهنده به کشورهای همجوار گریخته اند.


روستاهای بی شماری به آتش کشیده شده و از بین رفته اند و بگفته سازمان های حقوق بشر ، نیروهای دولتی و شورشیان طرفدار ماچار هردو از تجاوز جنسی به عنوان سلاح جنگی استفاده کرده اند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس ، این سازمان می گوید در حالی که رقابت سیاسی اغلب به عنوان علت اصلی جنگ سودان جنوبی مطرح شده است اما در واقع ' کاتالیزور کلیدی ' آن رقابت بر سر جایزه بزرگ، کنترل دارایی های دولتی و منابع طبیعی فراوان بین شبکه های دیوانه ثروت رقیب تحت رهبری ' کی یر و ماچار ' است.


سنتری در گزارش خود با عنوان ' هزینه جنایات جنگی غیر قابل پرداخت است ' تاکید می کند که این نوع ' فساد رقابتی ' ماهیت سیاست سودان جنوبی طی متجاوز از یک دهه گذشته بود.


هر دو نفر از جنگ منافع مالی برده و ادامه جنگ تضمین کننده آن است که آنها برای نقض حقوق بشر و جرم های مالی مجبور به پاسخگویی نخواهند شد.


در ادامه تاکید شده است که خانواده های مقامات ارشد سودان جنوبی اغلب در خانه های چند میلیون دلاری در خارج از کشور زندگی می کنند ، در هتل های پنج ستاره سفر های خود را می گذرانند و سوار اتومبیل های لوکس می شوند در حالی که اکثر جمعیت آن از پیامدهای ناگوار جنگ داخلی رنج می برند و عملا در بسیاری از نقاط کشور قحطی است .منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :