موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97826 :کد

0

تهدیددو هواپیمای جاسوسی آمریکایی توسط ایران

  ﺳﻪشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۵
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -تهدیددو هواپیمای جاسوسی آمریکایی توسط ایران

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند ایران چند روز پیش تهدید کرده که ۲ هواپیمای جاسوسی آمریکایی را که در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بوده‌اند، ساقط می‌کند.

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند ایران چند روز پیش تهدید کرده که 2 هواپیمای جاسوسی آمریکایی را که در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بوده‌اند، ساقط می‌کند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران ، شبکه فاکس نیوز به نقل از مقام‌های نظامی آمریکایی مدعی شده است که ایران روز شنبه (10 سپتامبر) تهدید کرده است که دو هواپیمای جاسوسی آمریکایی را که در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بوده‌اند، ساقط می‌کند.بنا بر اعلام این مقامات آمریکایی، در تاریخ 10 سپتامبر (20 شهریورماه) دو هواپیمای جاسوسی آمریکایی با مجموع 33 سرنشین در حال انجام مأموریت در فاصله 13 مایلی از سواحل ایران در تنگه هرمز و خلیج عمان بوده‌اند.


بنا بر این گزارش، قوانین دریایی بین‌المللی بر این امر تأکید دارد که همانند تمام کشورهایی که مرز آبی دارند، مرزهای آبی ایران نیز تا 12 مایلی سواحل این کشور امتداد یافته است.فارس نوشت: در طول انجام پروازهای این دو هواپیما، در چند مرحله ارتش ایران هشدار داده تا هواپیماهای آمریکایی مسیر خود را تغییر دهند در غیراین صورت خطر ساقط شدن را به جان می‌خرند.


طبق اعلام این مقامات آمریکایی، هواپیماهای ارتش آمریکا هشدارها را ندادیده گرفته‌اند و با وجود اینکه به مرز ایران بسیار نزدیک بوده‌اند به پرواز خود در حریم هوایی بین‌المللی ادامه داده‌اند.یکی از مقامات آمریکایی به فاکس نیوز اعلام کرده است: «ما قصد داشتیم واکنش ایران را بسنجیم».


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :