موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/97841 :کد

0

تازمانی که FATAدرمجلس تصویب نشده باشدهیچ‌گونه اعتباری ندارد

  ﺳﻪشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۵
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -تازمانی که FATAدرمجلس تصویب نشده باشدهیچ‌گونه اعتباری ندارد

از دولت انتظار داریم که برابر قانون این لایحه را ارائه بدهد و به دولت‌های طرف نیز اعلام می‌کنیم تا زمانی که FATA در مجلس تصویب نشده، معتبر نیست.


نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: از دولت انتظار داریم که برابر قانون این لایحه را ارائه بدهد و به دولت‌های طرف نیز اعلام می‌کنیم تا زمانی که FATA در مجلس تصویب نشده، معتبر نیست.

 

به گزارش تحلیل ایران، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، با اشاره به تأکیدات سخنگوی شورای نگهبان بر ارائه لایحه FATF به مجلس توسط دولت، اظهار داشت: FATF یک معاهده بین‌المللی بوده و براساس اصل هفتاد و هفت قانون اساسی لازم است که در مجلس به تصویب برسد.

وی بابیان اینکه منتظر ارائه لایحه از سوی دولت به مجلس برای بررسی و اعلام نظر درباره آن هستیم، افزود: از دولت انتظار داریم که برابر قانون این لایحه را ارائه بدهد و به دولت‌های طرف این معاهده نیز اعلام می‌کنیم تا زمانی که FATA در مجلس تصویب نشده باشد هیچ‌گونه اعتباری ندارد. بنابراین بر روی آن حسابی باز نکنند.
 
حاجی دلیگانی با اشاره به تحریم برخی ارگان‌ها و نهادهای داخلی از سوی برخی بانک‌ها، یادآور شد: عمل به این معاهده ضررهای قابل‌توجهی برای کشور در ابعاد اجتماعی و امنیتی برای مردم و کشور دارد.چنانچه برخی از نهادها و بانک‌ها نیز بر اساس FATF حتی جلوتر از تعیین تکلیف شدن آن گام بردارند نوعی فرار روبه‌جلو و خودتحریمی به وجود خواهد آمد که در آینده عواقب ناخوشایندی برای آنها و کشور  به دنبال خواهد داشت. لذا از بانک‌ها و نهادهایی که در این مسیر گام برمی‌دارند می‌خواهیم که از حرکات این‌چنینی اجتناب کنند.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :