موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/9785 :کد

0

یک هیات اقتصادی تایلند به ایران سفر می کند

  شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۷
تعداد بازدید : ۴۰۱   
 تحلیل ایران -یک هیات اقتصادی تایلند به ایران سفر می کند

دولت تایلند که برای دوران پساتحریم ایران در حال برنامه ریزی است، سرمایه گذاران خود را به منظور مذاکره و توسعه مناسبات اقتصادی به تهران اعزام می کند.

دولت تایلند که برای دوران پساتحریم ایران در حال برنامه ریزی است، سرمایه گذاران خود را به منظور مذاکره و توسعه مناسبات اقتصادی به تهران اعزام می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، تایلند در ماه های اخیر و پس از توافق جامع هسته ای نشست هایی برای توسعه همکاری با ایران برگزار کرده و مقامات اقتصادی و بازرگانی این کشور در گفت وگوهایی خواستار تقویت همکاری های دو جانبه شده اند.
صادرکنندگان تایلندی هر چند به بازار 80 میلیونی ایران به عنوان یک بازار بالقوه پس از لغو تحریم ها برای صادرات محصولاتی مانند برنج چشم دارند، اما مقامات ایرانی تاکید کرده اند ایران در دوره جدید خواستار سرمایه گذاری در کشور و انجام تولیدات مشترک با نگاه به بازار 400 میلیونی منطقه است.
یک مقام وزارت بازرگانی تایلند روز شنبه اعلام کرد تجار و سرمایه گذاران تایلندی برای توسعه مناسبات با ایران قرار است از 23 تا 27 نوامبر (دوم تا ششم آذر) به تهران سفر کنند.
'نون تاوان ساکونتاناگا' مدیر کل توسعه تجارت خارجی وزارت بازرگانی تایلند گفت که برای توسعه مناسبات اقتصادی با ایران یک نمایشگاه تجاری نیز فوریه سال آینده میلادی (بهمن – اسفند سال جاری) در ایران برگزار می شود.
به نوشته تارنمای روزنامه 'نیشن'، وی گفت که ارزش مبادلات تجاری تایلند و ایران سال گذشته میلادی 357 میلیون و 170 هزار دلار بود. در هفت ماهه امسال نیز میزان مبادلات تجاری دو کشور به 281 میلیون و 80 هزار دلار رسید که نسبت به سال قبل افزایش 6.57 درصدی را ثبت کرده است.
نیشن نوشت: ایران دروازه ورود به بازار افغانستان، عراق و دیگر کشورهای منطقه است.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :