موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/97858 :کد

0

ارتش آزاد آتش‌ بس را نپذیرفت

  ﺳﻪشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۵
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -ارتش آزاد آتش‌ بس را نپذیرفت

بزرگ ترین گروه های مسلح سوریه با صدور بیانیه ای مشترک بر مخالفت خود با برقراری آتش بس تاکید کردند.

 
بزرگ ترین گروه های مسلح سوریه با صدور بیانیه ای مشترک بر مخالفت خود با برقراری آتش بس تاکید کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، پس از  آنکه بر اساس توافق روسیه و آمریکا آتش بس سراسرس در سوریه عصر دوشنبه آغاز شد، گروه های مسلحبا صدور بیانیه ای مدعی شدند که پیوستن به این توافق تهدیدی برای آینده «انقلاب است» و شاید سبب شود که برخی «مواضع استراتژیک» به دست ارتش سوریه بیافتد.

 

پایگاه «راشا تودی» نوشت این بیانیه از سوی ارتش آزاد سوریه صادرشده است و گروه های هم پیمان آن مانند  «جیش الاسلام»، «لشکر 13»، «فیلق الشام»، «جیش النصر»، «الجبهه الشامیه»، «فیلق حمص»،  «جنبش نورالدین الزنکی» و «لشکر شمالی» و «لشکر صقور الجبل» آن را امضا کرده اند.گروه "احرار الشام " نیز با صدور بیانیه ای جداگانه، مانند بیانیه ارتش آزاد سوریه، به گروه های یاد شده ملحق شد.


العالم نوشت: گروه های مسلح مدعی شده اند آتش بس هیچ تضمین واقعی، راهکارهای نظارتی یا مجازات مشخصی برای نظام  نقض آتش بس از سوی دولت سوریه درنظر نگرفته است. بیانیه، همچنین، از ساز و کار تازۀ توقف اقدامات نظامی به دلیل آنکه توقف عملیات علیه «جبهۀ فتح الشام» (النصرۀ سابق) را شامل نمی شود، انتقاد کرده و آوزده است: «ما با هدف قرار گرفتن جبهه فتح الشام (جبهه النصره ) یا هرگروه دیگری که با نظام می جنگد، مخالفیم».

 

گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه و گروه های هم پیمان آن - که با نام مخالفان میانه رو از سوی آمریکا معرفی می شوند - در حالی از سازمان تروریستی فتح الشام حمایت کرده است که آمریکا، خود، نیز این گروه را تروریستی دانسته و مدعی ضرورت هدف قرار دادن آن در سوریه شده است.حمایت ارتش آزاد و دیگر گروه های موسوم به «میانه رو» از تروریست های فتح الشام از سویی دروغ بودن ادعای آمریکا و غربیان دربارۀ میانه رو بودن این گروه ها را اثبات می کند، و از سوی دیگر نشان می دهد که واشنگتن، بر خلاف ادعاهایش، عزمی جدی برای مبارزه با تروریسم در سوریه ندارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :