موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/97892 :کد

0

فرمان عفو عمومی در یمن برای فراری ها به خارج

  ﺳﻪشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۴
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -فرمان عفو عمومی در یمن برای فراری ها به خارج

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در خطبه های نماز عید قربان در مسجد جامع صنعا بر صدور عفو عمومی برای افراد فراری به خارج ودعوت از آنها برای بازگشت به کشور تاکید کرد.

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در خطبه های نماز عید قربان در مسجد جامع صنعا بر صدور عفو عمومی برای افراد فراری به خارج ودعوت از آنها برای بازگشت به کشور تاکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،صالح الصماد روز گذشته ضمن تاکید بر اینکه ما مصمم به صدور عفو عمومی برای افراد فراری به خارج از کشور هستیم٬ بر ضرورت توقف تجاوز وگام برداشتن در جهت صلح عادلانه به عنوان تنها گزینه حل بحران در یمن تاکید کرد .


الصماد با دعوت از افراد خارج کشور برای بازگشت به یمن، از آنها خواست در خصوص دفاع از کشور، پیشرفت آن در آینده، ترمیم شکاف ها وخسارت های به بار آمده ناشی از تجاوز عربستان به خاک ومردم یمن نقش آفرینی کنند .


صالح الصماد بار دیگر با تاکید بر گزینه صلح فراگیر وعادلانه به عنوان تنها گزینه ای که باید در راس هر گفت وگویی درباره توقف جنگ تجاوزکارانه علیه یمن قرار بگیرد ، گفت وگو با نیروهای سیاسی وحزبی در داخل وخارج برای دستیابی به تفاهم ،حل مشکلات واختلاف ها بدون هیچ پیش شرط ودیکته ای از سوی دیگران را مهم دانست. 


یک سال ونیم از تجاوز عربستان به یمن می گذرد٬این تجاوز نظامی تاکنون ده هزار تن کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته و سعودی ها در این حملات بیشتر تاسیسات زیربنایی یمن را از بین برده اند. سعودی ها در سایه سکوت محافل بین المللی همچنان به تجاوز خود ادامه می دهند. 

 

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :