موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی امدادرسانی

a/97994 :کد

0

برنامه جهانی غذا از کمک به سیل زدگان در کره شمالی خبر داد

  چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۵۵
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -برنامه جهانی غذا از کمک به سیل زدگان در کره شمالی خبر داد

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد کمک غذایی در اختیار بیش از ۱۴۰ هزار نفر که از سیل های اخیر در کره شمالی آسیب دیده اند، قرار گرفته است.

 برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد کمک غذایی در اختیار بیش از 140 هزار نفر که از سیل های اخیر در کره شمالی آسیب دیده اند، قرار گرفته است، اما اقدامات بیشتری برای کمک به آنها برای پشت سر گذاشتن زمستان سخت آینده در این کشور لازم است.

 

به گزارش تحلیل ایران  وبه نقل از خبرگزاری رویترز از رم، بارش شدید باران در اواخر اوت و اوایل سپتامبر به جاری شدن سیل در شمال کره شمالی منجر شد.


برنامه جهانی غذا اعلام کرد بیش از 140 هزار نفر بر اثر جاری شدن سیل در کره شمالی آسیب دیده اند، اما این رقم احتمالا افزایش یابد.


این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد خانواده های سیل زده به سرپناه،‌ آب آشامیدنی و مراقبت های بهداشتی و همچنین مواد غذایی نیاز فوری دارند.


دارلین تیمو نماینده برنامه جهانی غذا و مدیر این برنامه در کره شمالی در بیانیه ای اعلام کرد : «سیل های ناگهانی روستاهایی را به طور کامل محو کرد. خانواده ها همه چیز خود از جمله دام هایشان را از دست دادند».


وی افزود: «سیل درست پیش از زمان برداشت محصول جاری شد، زمانی که محصولات همچنان روی زمین بود».


برنامه جهانی غذا اعلام کرد بیش از 70 درصد جمعیت کره شمالی کمبود شدید مواد غذایی را تجربه می کنند.


برنامه جهانی غذا همچنین اعلام کرد استان های سیل زده نورت هامگیونگ و ریانگ‌گانگ با شدیدترین سطوح از گرسنگی روبرو هستند.


برنامه جهانی غذا اعلام کرد خانواده ها برای پشت سر گذاشتن زمستان زمانی که دمای هوا به منفی 25 درجه سانتی گراد می رسد، به کمک نیاز خواهند داشت.


تیمو گفت: «این خانواده ها به حمایت مستمر برای پشت سر گذاشتن دوره سخت زمستان نیاز خواهند داشت».


دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد روز دوشنبه اعلام کرد بر اثر جاری شدن سیل در کره شمالی، بیش از 35 هزار و 500 خانه آسیب دیده، دو سوم خانه ها به طور کامل ویران شده است و 107 هزار نفر نیز آواره شده اند.


دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد همچنین اعلام کرد بر اثر جاری شدن سیل 133 نفر جان باخته و 395 نفر مفقود شده اند.


این نهاد سازمان ملل متحد اعلام کرد این ارقام بر اساس اطلاعات دولت کره شمالی است.


رسانه های دولتی کره شمالی اعلام کردند بارش شدید باران در اواخر اوت و اوایل سپتامبر خسارات سنگینی را نزدیک رودخانه تومن Tumen در پی داشته است.منبع : خبرگزاری صدا وسیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :