موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/97996 :کد

0

میان رژیم صهیونیستی و گروه النصره رابطه راهبردی وجود دارد

  چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۰۶
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -میان رژیم صهیونیستی و گروه النصره رابطه راهبردی وجود دارد

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که تجاوزهای رژیم صهیونیستی به خاک سوریه در راستای ائتلاف راهبردی این رژیم با گروه تروریستی النصره است.

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که تجاوزهای رژیم صهیونیستی به خاک سوریه در راستای ائتلاف راهبردی این رژیم با گروه تروریستی النصره است.

 

به گزارش تحلیل ایران ؛ وزارت خارجه سوریه در دونامه مشابه به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل افزود: تجاوزهای رژیم صهیونیستی به خاک سوریه درچارچوب تلاش های ناکام برای بالابردن روحیه درهم شکسته گروه های تروریستی پس از شکست در حومه قنیطره و سراسر کشور است.


در نامه وزارت خارجه سوریه آمده است که رژیم صهیونیستی در راستای حمایت مستقیم از تروریست ها که همه کشورها از آن باخبرند، در هفته های گذشته بارها به خاک و مواضع نیروهای مسلح سوریه تجاوز کرده و این تجاوز در راستای ائتلاف راهبردی این رژیم با گروه تروریستی النصره است. دولت سوریه نیز دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل را در جریان تجاوزهای متوالی نظامیان این رژیم قرارداده است.


در این نامه آمده است: صبح سه شنبه 13 سپتامبر جنگنده های رژیم صهیونیستی به منظور پشتیبانی از گروه های تروریستی که ضربه های سختی از ارتش سوریه خورده اند، مواضع نظامی سوریه را هدف قرار دادند و پدافند هوایی سوریه موفق شد یک جنگنده اسرائیلی را در جنوب غرب قنیطره و یک پهپاد را در غرب شهرک سعسع در جنوب غرب دمشق سرنگون کند.


در این نامه تصریح شده است: این اقدام رژیم صهیونیستی در راستای پشتیبانی از یورش تروریست های النصره به روستاهای امن و ساکنان آن ها در استان های درعا و قنیطره انجام شد.


همکاری رژیم صهیونیستی با گروه های تروریستی از طریق وزارت امور خارجه سوریه در این نامه آورده است: در اختیار گذاشتن سلاح، تسهیل رفت و آمد، نقل و انتقال تروریست ها و تجهیزات آن ها از مناطق اشغالی و همکاری با آن ها برای یورش به پایگاه های نیروهای حافظ صلح در طول مرز و اشغال پایگاه های نیروهای حافظ صلح در دوسال قبل باهمکاری کشور قطر آشکار است.


این نامه افزوده است: اسرائیل حمایت خود از گروه های تروریستی و حضور این تروریست ها را در منطقه حائل در جولان اشغالی مخفی نمی کند و رسوایی بزرگتر همکاری با گروه تروریستی النصره و دیگر تروریست ها و مداوای افزون بر دوهزار تروریست در بیمارستان های این رژیم است.


وزارت خارجه سوریه از شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل خواست با در پیش گرفتن تمام تدابیر موجود در منشور سازمان ملل، اسرائیل متجاوز را مجازات و آن را وادار کند به این تجاوز و حمایت از گروه های تروریستی بویژه جبهه النصره که در لیست گروه های تروریستی شورای امنیت گنجانده شده، پایان دهد.


فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای مسلح این کشور یک جنگنده - بمب افکن و یک پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی را در استان قنیطره سرنگون کردند.


براساس این بیانیه، جنگنده - بمب افکن های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی ساعت یک بامداد روز سه شنبه یکی از پایگاه های ارتش سوریه در حومه قنیطره را هدف قرار دادند که با پاسخ پدافند هوایی سوریه روبرو شدند.


براساس این بیانیه، پدافند هوایی سوریه توانست یک جنگنده - بمب افکن رژیم صهیونیستی را در جنوب غرب قنیطره و یک پهپاد جاسوسی را در غرب شهرک سعسع سرنگون کند.


استان قنیطره در جنوب سوریه در مرز فلسطین اشغالی قرار دارد و فاصله شهر قنیطره مرکز آن با دمشق70 کیلومتر است.


تپه های جولان بخشی از این استان است و تا پیش از بحران سوریه حدود 100 هزار نفر جمعیت داشت.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :