موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98014 :کد

0

حمله هوایی عربستان به مدارس یمن

  چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۵
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -حمله هوایی عربستان به مدارس یمن

جنگنده های عربستان سعودی در ادامه تجاوز به یمن و بمباران مراکز غیرنظامی، بامداد چهارشنبه مدرسه ای در استان صعده را بمباران کردند.

جنگنده های عربستان سعودی در ادامه تجاوز به یمن و بمباران مراکز غیرنظامی، بامداد چهارشنبه مدرسه ای در استان صعده را بمباران کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از شبکه خبری المسیره، یک منبع محلی گفت: این مدرسه واقع در منطقه «آل عقاب» شهر سحار، براثر بمباران منهدم و خسارت های زیادی نیز به خانه های اطراف وارد شد.بر اساس این گزارش، جنگنده های متجاوز قبلاً یک جایگاه سوخت را در این منطقه نیز بمباران و منهدم کرده بودند.


از سوی دیگر توپخانه عربستان حمله به منازل مسکونی واقع در مناطق «آل شیخ« و «آل عمر» شهر مرزی «منبه» را از سر گرفت.المسیره همچنین از پرواز جنگنده های عربستان بر فراز صنعا پایتخت یمن خبر داد.این شبکه خبری دقایقی پیش اعلام کرد که جنگنده های سعودی دو بار منطقه «عطان» در پایتخت را هدف حمله قرار دادند.


عربستان در ادامه تجاوز به یمن تاکنون صدها مدرسه، بیمارستان، خانه و بازار را در صعده و دیگر استان های این کشور با تبانی محافل عربی و بین لمللی بمباران کرده است.عربستان سعودی از ششم فروردین ماه سال 1394 با تشکیل ائتلافی با حمایت دولت آمریکا، تجاوز هوایی و محاصره علیه مردم یمن را به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به حکومت این کشور آغاز کرد که تنها آثار آن را می توان کشتار بی رحمانه حدود هفت هزار زن و کودک و شهروند یمنی و زخمی شدن دهها هزار و آواره شدن صدها هزار نفر دیگر اعلام کرد.


ایرنا نوشت: بر اثر این حملات بیش از 80 درصد تأسیسات خدماتی، آموزشی، درمانی و بیمارستان ها، انبارهای دارو و غذا، مدارس و منازل مردم یمن ویران شده و مردم این کشور در پی محاصره هوایی، زمینی و دریایی در شرایط بحرانی بسر می برند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :