موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98153 :کد

0

ارتش سوریه با سامانه اس ۲۰۰ جنگنده صهیونیست را سرنگون کرد

  چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۱
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -ارتش سوریه با سامانه اس ۲۰۰ جنگنده صهیونیست را سرنگون کرد

پایگاه العهد لبنان اعلام کرد که ارتش سوریه از طریق سامانه موشکی اس ۲۰۰ که ساخت روسیه است، یک جنگنده و یک پهپاد صهیونیستها را در آسمان خود سرنگون کرده است.

پایگاه العهد لبنان اعلام کرد که ارتش سوریه از طریق سامانه موشکی اس ۲۰۰ که ساخت روسیه است، یک جنگنده و یک پهپاد صهیونیستها را در آسمان خود سرنگون کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، پایگاه العهد لبنان در گزارشی به بررسی مشخصات و ویژگی سامانه موشکی مورد استفاده ارتش سوریه برای هدف قرار دادن جنگنده های صهیونیستی پرداخته است.

 

بر اساس این گزارش العهد در این خصوص می نویسد: سامانه موشکی S-۲۰۰ یک سامانه ساخت روسیه و دوربُرد است که با اهداف در سطح متوسط و ارتفاع بالا مقابله می کند و به صورت کلی برای تقابل با جنگنده های مهاجم و راهبردی در راستای دفاع از مرزهای یک کشور طراحی شده است. ارتش سوریه این سامانه را در اختیار دارد؛ در ۲ روز اخیر پس از اینکه ارتش سوریه از این سامانه علیه جنگنده های اسرائیلی استفاده کرد و این جنگنده ها را سرنگون کرد، این سامانه مشهور شد و مورد توجه قرار گرفت.

 

العهد در ادامه به بیان ویژگی های این سامانه موشکی می پردازد:

 

-طول: ۱۰ متر

 

-کلاهک جنگی: قدرت انفجاری بالا

 

-وزن آن هنگام پرتاب: ۱۰۰۰۰ کیلوگرم

 

-تعداد موشک ها در سکوی پرتاب: ۱ موشک در سکوی ثابت پرتاب

 

حداکثر بُرد: ۳۰۰ کیلومتر

 

حداقل بُرد: ۸۰ کیلومتر

 

العهد در پایان می افزاید: این سامانه موشکی این توانایی را دارد که آسمان فلسطین اشغالی را به صورت کامل پوشش دهد و بر تحرکات هوایی در بُعد نظامی و شهری تاثیر بگذارد. روسیه پس از فروپاشی شوروی سابق این سامانه موشکی را به کشورهای معدودی همچون کره شمالی، ایران، سوریه، هند، چکسلواکی، مجارستان و لهستان داده است.

 

گفتنی است در روزهای اخیر ارتش سوریه یک جنگنده و یک پهپاد صهیونیستی را در آسمان این کشور سرنگون کرد اما رژیم صهیونیستی این موضوع را تکذیب کرد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :