موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98175 :کد

0

دبیر کل سازمان ملل: بحران سوریه مرگبارترین بحران است

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۸
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -دبیر کل سازمان ملل: بحران سوریه مرگبارترین بحران است

دبیر کل سازمان ملل با اشاره به این که جهان امروز با بحران های بی سابقه ای از قبیل درگیری های خشونت آمیز، مهاجرت و تغییرات جوی روبرو است.

دبیر کل سازمان ملل با اشاره به این که جهان امروز با بحران های بی سابقه ای از قبیل درگیری های خشونت آمیز، مهاجرت و تغییرات جوی روبرو است بحران جاری در سوریه را مرگبارترین و ویرانگرترین بحران دوران معاصر خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران، بان کی مون روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در مجمع عمومی این سازمان برنامه های خود در ماه های آینده را تشریح کرد.


وی وعده داد که همزمان با شروع نشست های مجمع عمومی که از هفته آینده آغاز خواهد شد به تلاش های معطوف به حل درگیری ها و افزایش تنش ها در افریقا ، اسیا، اروپا و خاورمیانه، تحقق اهداف 17 گانه توسعه پایدار وحل بحران پناهندگان و مهاجران ادامه خواهد داد.


وی با اشاره به این که بحران پناهندگان و مهاجران در سراسر جهان یکی از عمده ترین بحران های رودر روی عصر حاضر بشمار می رود از همه کشورهای جهان خواست تا برای اسکان دادن به خانواده هایی که شهر و دیار خود را رها کرده و به آن ها پناهنده شده اند تلاش بیشتری بکنند و یکی از وظائف جامعه بین المللی را مبارزه با دشمنی هایی ذکرکرد که این آوارگان و پناهندگان با آن روبرو هستند.


دبیرکل سازمان ملل در ادامه موضوع تغییرات جوی را که توافقنامه آن در کنفرانس سال گذشته پاریس به امضا رسید به عنوان یکی از موضوعات با اهمیت در برنامه های این نهاد خواند واز کشورهایی که هنوز به عضویت این پیمان درنیامده اند خواست تا با پیوستن به آن عزم راسخ خود را در جهت حل این مسئله به اثبات برسانند.


بان کی مون در میان بحران های جاری در جامعه بشری به بحران سوریه اشاره کرد و آن را مرگبارترین و ویرانگرترین بحران عصر حاضر توصیف نمود و ضمن ابراز خرسندی از برقراری آتش بس موقت اخیر گفت که سازمان ملل با استفاده از این فرصت حساس خواهد کوشید تا عملیات کمک رسانی در حلب و سایر مناطق غیرقابل دسترس را با شدت و جدیت تمام پیگیری کند.


دبیرکل سازمان ملل با ذکر این که بازگشت به مذاکرات صلح میان گروه های درگیر در سوریه سبب پیدا شدن امید تازه ای در زندگی مردم رنج کشیده این کشور خواهد شد، از کشورهای بانفوذ در این بحران خواست تا از نفوذ خود برای خاتمه بخشیدن به این بحران فاجعه آمیز استفاده کنند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :