موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و فناوری

a/98209 :کد

0

نسل جدیدی از گوشی ها با صفحه نمایش نشکن

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۶
تعداد بازدید : ۳۲۲   
 تحلیل ایران -نسل جدیدی از گوشی ها با صفحه نمایش نشکن

محققان انگلیسی موفق به ساخت نسل جدیدی از شیشه های ارزان قیمت برای صفحه نمایش تلفن همراه شدند که شکسته نمی شود و ترک نمی خورد.

 

 

 

محققان انگلیسی موفق به ساخت نسل جدیدی از شیشه های ارزان قیمت برای صفحه نمایش تلفن همراه شدند که شکسته نمی شود و ترک نمی خورد، دستاوردی که گفته می شود به آسیب دیدن صفحه نمایش تلفن های همراه خاتمه خواهد داد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، استفاده از این صفحه نمایش موجب صرفه جویی برای کاربرانی می شود که هر سال مبالغ گزافی را بابت تعمیر تلفن های هوشمند خود هزینه می کنند. 


قیمت صفحه نمایش جدید یک پنجم صفحه نمایش های لمسی فعلی است و این فناوری که احتمالا اوایل سال 2018 روی موبایل ها قابل نصب خواهد بود، این قابلیت را دارد که قیمت تلفن ها، تلویزیون ها و تبلت ها را هم کاهش دهد. 


در حال حاضر الکترودها (رساناهای الکتریکی) موجود در صفحه نمایش های لمسی از اکسید قلع ایندیوم (ITO) که یک فلز کمیاب و گران قیمت است ، ساخته می شوند؛ اما منابع ایندیوم در حال تمام شدن هستند و این موضوع محققان را برآن داشت که یک ماده جدید بیابند.


ایرنا از روزنامه دیلی میل نوشت: فیزیکدانان دانشگاه ساسکس با همکاری یک شرکت میکروالکترونیک مستقر در آکسفورد موفق شدند که الکترودهای هیبرید از نانوسیم های نقره و گرافن ابداع کنند.


نانو سیم نقره یک ده هزارم تار موی انسان و گرافن نازکترین ماده روی زمین است.


براساس گزارش مجله Nanoscale، دستاورد جدید محققان به واقع یک ماده شفاف و به شدت قابل انعطاف است که آن را در برابر ترک و شکستگی مقاوم می سازد.


این ماده همچنین جریان الکتریسیته را بهتر از ITO هدایت می کند؛ از سوی دیگر نانوسیم ها و گرافن بسیار ارزان تر از ITO هستند.


آلن دالتون استاد فیزیک تجربی در دانشگاه ساسکس گفت: مدت زیادی است که دانشمندان تلاش دارند تلفن و یا تبلتی ابداع کنند که صفحه آن بر اثر ضربه شکسته و خرد نشود و این تحول جدید می تواند این تحقیق را به واقعیت تبدیل کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :