موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98261 :کد

0

تعطیلی دفاتر دیپلماتیک آلمان در آنکارا و استانبول

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۹
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -تعطیلی دفاتر دیپلماتیک آلمان در آنکارا و استانبول

دفاتر دیپلماتیک آلمان در آنکارا و استانبول به دلیل شواهدی مبنی بر احتمال حملات تروریستی علیه آن‌ها تعطیل شد.

دفاتر دیپلماتیک آلمان در آنکارا و استانبول به دلیل شواهدی مبنی بر احتمال حملات تروریستی علیه آن‌ها تعطیل شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، دفاتر دیپلماتیک آلمان در ترکیه ظاهرا روز چهارشنبه به دلیل شواهد و مدارکی دال بر احتمال وقوع حملات تروریستی علیه این دفاتر بسته شد.

 

ترکیه اعلام کرده است که نگرانی های امنیتی در این باره وجود داشته است. وزارت امور خارجه آلمان در برلین نیز تنها اعلام کرد که در طول هفته جاری که در ترکیه جش های عید قربان برگزار می شود دفاتر دیپلماتیک آلمان به صورت محدود قابل دسترسی بوده و بر روی عموم بسته است. ظاهرا تا روز جمعه این تعطیلی ادامه دارد.

 

از جمله دفاتر مهم دیپلماتیک آلمان در ترکیه سفارت آلمان در آنکارا و کنسولگری این کشور در استانبول است.

 

ابتدا نشریه "بیلد" درباره بسته شدن دفاتر دیپلماتیک آلمان در ترکیه گزارش داده بود. بر این اساس شواهدی درباره حملات تروریستی برنامه ریزی شده علیه دفاتر کنسولی و دیپلماتیک آلمان در ترکیه وجود داشته است که البته به صورت قطعی بررسی های لازم در این باره انجام نشده است.

 

همچنین ظاهرا مدارس آلمانی در این کشور هم در معرض این تهدیدات بوده اند. با این حال این مدارس به دلیل اینکه در دوران تعطیلات قرار دارند بسته هستند.

 

در ماه مارس گذشته نیز دفاتر دیپلماتیک و مدارس آلمان در آنکارا و استانبول به دلیل تهدیدات تروریستی چند روزی بسته شدند. ظاهرا هشدارهای مشخصی درباره یک حمله تروریستی از طرف داعش وجود داشته است.

 

در ترکیه اخیرا حملات تروریستی زیادی به وقوع پیوسته است. در ژانویه یک حمله تروریستی در استانبول دوازده توریست آلمانی را به کام مرگ کشاند. داعش مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :