موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98288 :کد

0

خروش بحرینی‌ها در آستانه محاکمه شیخ عیسی قاسم

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۲۶
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -خروش بحرینی‌ها در آستانه محاکمه شیخ عیسی قاسم

مناطق مختلف بحرین در آستانه محاکمه شیخ عیسی قاسم صحنه برگزاری تجمع، تحصن و راهپیمایی‌‌های مردمی در اعتراض به این محاکمه سیاسی است.

مناطق مختلف بحرین در آستانه محاکمه شیخ عیسی قاسم صحنه برگزاری تجمع، تحصن و راهپیمایی‌‌های مردمی در اعتراض به این محاکمه سیاسی است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رسانه‌های بحرینی، همزمان با فرارسیدن روز محاکمه آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین از سوی رژیم آل خلیفه، شهروندان بحرینی‌ به خیابانها سرازیر شده به رژیم درباره هرگونه تعرض به مقدسات هشدار دادند.

 

بر اساس این گزارش، مناطق مختلف بحرین چهارشنبه شب و امروز پنجشنبه صحنه برگزاری تجمع، تحصن و راهپیمایی‌‌های مردمی در اعتراض به محاکمه شیخ عیسی قاسم مرجع عالی‌قدر شیعیان این کشور بود.

 

تظاهرات کنندگان تأکید کردند که محاکمه غیابی شیخ عیسی قاسم صوری و کاملاً غیرعادلانه است و هدف از آن سرکوب صدای ملت و معارضان است.

 

شایان ذکر است که رژیم آل خلیفه بیستم ژوئن سال جاری میلادی (31 خرداد) در راستای هدف قرار دادن نمادهای معارض، حق شهروندی شیخ عیسی قاسم را سلب کرد. از آن زمان تاکنون تحصن شهروندان بحرینی در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم به‌منظور جلوگیری از تعرض نیروهای امنیتی رژیم به شیخ قاسم ادامه دارد.

 

رژیم بحرین در راستای نقض آشکار حقوق بشر تاکنون تابعیت حدود 300 تن از شهروندان این کشور را به‌دلایل سیاسی لغو کرده و 7 نفر از آنها را به خارج تبعید کرده است.

 

این در حالی است که معارضان بحرینی در خارج روز گذشته با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: ادامه محاکمه سیاسی آیت الله قاسم توهین به ملت بحرین و اعتقادات آنها است و در راستای هدف قرار دادن صلح ملی و ثبات منطقه‌ای صورت می‌گیرد.

 

معارضان بحرینی همچنین اعلام کردند که هدف قراردادن شیخ عیسی قاسم و محاکمه وی

خطرناک‌ترین اقدام نظام استبداد در بحرین است و علامتی برای ورشکستی کامل نظام سیاسی در این کشور است.

 

رژیم آل خلیفه اخیراً در راستای سرکوب معترضان، شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین را به «پول‌شویی و کمک به تروریسم» متهم کرده است.

 

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :