موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/98297 :کد

0

تکفیری ها بزرگترین تهدید برای جهان اسلام هستند

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۹
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -تکفیری ها بزرگترین تهدید برای جهان اسلام هستند

آیت الله مکارم شیرازی گفت: تکفیری ها بزرگترین تهدید برای جهان اسلام محسوب می شوند.

آیت الله مکارم شیرازی گفت: تکفیری ها بزرگترین تهدید برای جهان اسلام محسوب می شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله ناصر مکارم شیرازی ظهر پنجشنبه در پیام تصویری خود در همایش جریان‎های تکفیری، علل گرایش و راهکارهای مقابله که در تربت جام برپا شد، اظهار کرد: برای تکفیری‌ها بین سنی و شیعه تفاوتی وجود ندارد و بعضی از کشورهای اسلامی را طوری به یک ویرانه تبدیل کرده‎اند که تا ۵۰ سال نیز قابل جبران نیستند.

 

وی افزود: تکفیری ها در عراق، یمن و جاهای مختلف منطقه آتشی روشن کرده‎اند که دامن مسلمانان شیعه و اهل‎ تسنن را گرفته است که در شمال عراق بیشترین تخریب و کشته‎ها را در اهل تسنن داشته‌ایم.

 

مرجع عالیقدر شیعه بیان کرد: ناامنی در دیگر مناطق نیز از جمله ترکیه ایجاد شده است که گاه و بیگاه جنایاتی در آنجا انجام می‎دهند و خطرهایی را برای مردم به وجود می‌آورند.

 

مکارم شیرازی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها خطر جدی برای کل دنیا هستند، گفت: در خارج از کشورهای اسلامی هم خطر حضور تکفیری‌ها نیز احساس می‌شود و برای رفع این خطر باید همه دست به دست هم دهند.

 

وی عنوان کرد: سه راه برای مبارزه با تکفیری‌ها وجود دارد که یکی از آن‌ها راه نظامی، دیگری راه سیاسی و سومین راه فرهنگی است که راه‎های سیاسی و نظامی بدون راه فرهنگی به نتیجه نمی‎رسند.

 

مرجع عالیقدر شیعه ادامه داد: بعد از دو کنگره جهانی علیه جریان‎های تکفیری که در شهر قم طی دو سال گذشته برگزار کردیم و علمای بزرگ از ۸۰ کشور جهان در این دو مراسم شرکت کردند منجر به کاهش جلب و جذب داعش و امثالهم شده است که این موضوع به عنوان یک کار فرهنگی اثرگذار است.

 

مکارم شیرازی یادآور شد: در ۱۷ رکعت نماز طی یک شبانه روز از خدا به عنوان رحمان و رحیم یاد می‎کنیم اما دین تکفیری‌ها آغشته به کشتار، خونریزی، تخریب و تخویف است که این دین اسلام نیست.

 

وی تصریح کرد: ضرر مهم دیگری که تکفیری‌ها دنیا را تهدید می‌کنند این است که اسلام را در دنیا در نظر عده‎ای بدنام می‎کنند که متاسفانه دشمنان اسلام به دنبال نشان دادن این دین با خشونت هستند.

 

مرجع عالیقدر شیعه اظهار کرد: اسلام در دنیا در حال پیشروی است و تکفیری‌ها جلو پیشروی اسلام را می‎گیرند که باید ثابت کنیم اسلام آیین رحمت است و راه و روش تکفیری ها از اسلام بیگانه هستند و در سال های اخیر این مساله برای غربی‎ها روشن شده است و پاپ به صراحت بیان کرده که اقدامات تکفیری ها با حقیقت اسلام تطابق ندارد و آنها یک اقلیت نادان، بی خبر و جنایت‎کارند.

 

مکارم شیرازی افزود: در همایش چچن، علمای اسلام گرد هم آمدند و شیخ الازهر آنجا با صراحت گفت که تکفیری‎ها و حتی وهابیت جز مذاهب اسلامی نیستند که باعث ناراحتی طرفداران وهابیت شد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :