موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی داخلی

a/98314 :کد

0

تمایل سوئد به نقش آفرینی فعال‌تر در بازار ICT ایران

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۱
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -تمایل سوئد به نقش آفرینی فعال‌تر در بازار ICT ایران

وزیر ارتباطات در دیدار با همتای سوئدی خود بر همکاری‌های مراکز علمی آموزشی و دانشگاهی در راستای تحقیق و توسعه و همچنین گسترش همکاری در حوزه ICT تأکید کرد.

وزیر ارتباطات در دیدار با همتای سوئدی خود بر همکاری‌های مراکز علمی آموزشی و دانشگاهی در راستای تحقیق و توسعه و همچنین گسترش همکاری در حوزه ICT تأکید کرد.

 

 به گزارش تحلیل ایران، محمود واعظی امروز به دعوت همتای سوئدی خود پیتر اریکسون -وزیر توسعه دیجیتال و نوسازی- در راس هیاتی از شرکت‌های دولتی و خصوصی حوزه ICT و IT ایران به استکهلم سفر کرد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در این دیدار ضمن اشاره به سوابق طولانی روابط سیاسی، اقتصادی و بازرگانی دو کشور از جمله حضور شرکت اریکسون این کشور در بازار ایران اظهار کرد: نظر به توسعه سریع حوزه ارتباطات و تکنولوژی دیجیتال و نقش آن در توسعه آینده ایران مایل هستیم تا از تجربیات و پیشرفت‌های شرکت‌های سوئدی در زمینه تولید و سرمایه‌گذاری مشترک در راستای منافع و مصالح طرفین استفاده کنیم.


وی با اشاره به ظرفیت‌های عظیم کشور از جمله نیروی متخصص و همچنین ضرورت توسعه ICT در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله روستاهای کشور اظهار کرد: امیدواریم با در نظر داشتن بازارهای منطقه با حمایت دولت سوئد، بتوانیم سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف مخابرات و ارتباطات و تأمین منابع مالی به منظور تولید در داخل کشور و همکاری‌های مراکز علمی آموزشی و دانشگاهی در راستای تحقیق و توسعه همکاری‌های مشترک را گسترش دهیم.


وزیر توسعه دیجیتال و نوسازی سوئد نیز در این دیدار ضمن استقبال از حضور شرکت‌های متعدد سوئدی در زمینه‌های انرژی، حمل‌و‌نقل، ارتباطات و صنایع مختلف در ایران گفت: سوئد همواره دارای دیدگاه مثبت و همراه با احترام به ایران است و این موضوع را در شرایط تحریم شاهد بودیم که به صورت موثری وجود داشت.


وی افزود: امروز نیز در شرایط پساتحریم مایل هستیم تا نقش فعال‌تری را در بازار ایران به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته باشیم.


اریکسون در ادمه خاطر نشان کرد: با توجه به سفر آینده نخست وزیر سوئد به تهران، چهارچوب این همکاری‌ها را به صورت مدون در سند مشترک تنظیم و ارائه خواهیم کرد.

 

منبع: تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :