موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد بین الملل

a/98317 :کد

0

میزان صادرات نفت به کره جنوبی به ۲ برابر رسید

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۴۸
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -میزان صادرات نفت به کره جنوبی به ۲ برابر رسید

آمارهای گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد که در ماه آگوست امسال نسبت به سال گذشته واردات نفت خام این کشور از ایران دو برابر شده است.

آمارهای گمرک کره جنوبی نشان می‌دهد که در ماه آگوست امسال نسبت به سال گذشته واردات نفت خام این کشور از ایران دو برابر شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، در حالی که تهران بعد از لغو تحریم‌ها به دنبال افزایش تولید نفت خود به میزان قبل از تحریم‌ها است، صادرات نفت این کشور به کره جنوبی در ماه آگوست امسال دو برابر شده است.


آمارهایی که گمرک کره جنوبی امروز منتشر کرد حاکی از این است که سئول در ما اگوست 1.1 میلیون تن معادل 260 هزار و 770 بشکه در روز از ایران نفت وارد کرده است. در حالی که این رقم در مشابه سال گذشته 552 هزار و 710 تن بوده است.


به نظر می‌رسد در ادامه تلاش ایران برای افزایش سهم خود از بازار، صادرات نفت به کشورهای منطقه هم افزایش یافته است. کشورهای عضو اوپک و غیراوپک قرار است در حاشیه نشست آژانس انرژی بین‌المللی که 26 تا 28 سپتامبر در الجزیره برگزار می‌شود نشستی داشته باشند. در این نشست تلاش می‌شود تا تولید کشورها تعدیل شود تا قیمت در بازار افزایش یابد.

 

منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :