موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی پتروشیمی

a/98318 :کد

0

جزئیات حوادث اخیر صنعت پتروشیمی در سال ۹۵

  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۶
تعداد بازدید : ۴۳۲   
 تحلیل ایران -جزئیات حوادث اخیر صنعت پتروشیمی در سال ۹۵

بررسی حوادث صنعت پتروشیمی نشان می دهد که از ابتدای سال جاری تا امروز (۱۸۰ روز) ۱۵ حادثه در صنعت پتروشیمی ایران رخ داده که به طور متوسط هر ۱۲ روز یک حادثه در این صنعت ثبت شده است.

بررسی حوادث صنعت پتروشیمی نشان می دهد که از ابتدای سال جاری تا امروز (۱۸۰ روز) ۱۵ حادثه در صنعت پتروشیمی ایران رخ داده که به طور متوسط هر ۱۲ روز یک حادثه در این صنعت ثبت شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران، روز گذشته نشتی گاز در مسیر شماره 3 انتقال گاز به پتروشیمی مبین در عسلویه، موجب شکستگی خط لوله و آتش سوزی شد. این نشتی گاز که به دلیل فشار بالای گاز رخ داده بود، به ایجاد اشکال در ایستگاه فشار شکن مربوط می شد.


ایستگاه فشار شکن که می بایست فشار گاز را از 60 بار به 24 بار کاهش دهد، به دلیل ناخالصی گاز ارسالی از پارس جنوبی دچار آسیب شده بود و گاز با فشار 60 بار از ایستگاه فشارشکن می گذرد.

گاز نشت گرده در مسیر شماره 3 انتقال گاز به پتروشیمی مبین حدود 6 ساعت سوخت تا اینکه مسئولان HSE منطقه با بستن ورودی و خروجی گاز در این مسیر، موفق به خاموش کردن آتش شدند.


به دنبال ایجاد نشتی و انفجار گاز در این خط لوله، تولید پتروشیمی مبین که تأمین کننده سرویس های جانبی، آب، برق، بخار، اکسیژن، نیتروژن و هوای فشرده و تصفیه کننده پساب های صنعتی مجتمع های پتروشیمی منطقه پارس جنوبی (عسلویه) است متوقف شد و این مسئله موجب شد تا تولید در تمامی واحدهای پتروشیمی عسلویه متوقف شود.


از شب گذشته با مسدودسازی مسیر آسیب دیده انتقال گاز، تلاش برای گازرسانی از دو مسیر دیگر به پتروشیمی مبین و برگرداندن این واحد به مدار تولید آغاز شده است.


بررسی حوادث صنعت پتروشیمی نشان می دهد که از ابتدای سال جاری تا امروز (180 روز) 15 حادثه در صنعت پتروشیمی ایران رخ داده که به طور متوسط هر 12 روز یک حادثه در این صنعت ثبت شده است.


در جدول زیر حوادث این صنعت در سال 95 آمده است.

منبع: تسنیم

                               

پیامهای بازدید کنندگان
  ناشناس
  پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۰
با سلام بنده یکی از کارکنان شرکتهای پتروشیمی هستم که بیش از ده سال است در عسلویه کار میکنم و بخدا قسم سیاسی نیستم خیلی دلم به حال مملکت میسوزه ولی کاری از دستم نمیاد. ولی متاسفانه دعواهای سیاسی دو جناح خسارات زیادی را به مملکت وارد میکنه یک نمونه موضوع فیشهای نجومی است که البته قبول دارم و باید به دور از دعواهای سیاسی حل نمود. یکی از تبعات این موضوع سریال آتش سوزیها در صنعت نفت است.که طی مراحل زیر منجر به خسارات نجومی شده است. ولی دعواهای سیاسی به خاطر فیشهای نجومی باعث مراحل زیر شده: • مطرح


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :