موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/98357 :کد

0

انفجارهای بغداد با ۴ کشته و ۲۶ زخمی

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۰:۲۷
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -انفجارهای بغداد با ۴ کشته و ۲۶ زخمی

منابع امنیتی عراق روز (پنج شنبه) اعلام کردند که در چهار انفجار رخ داده در بغداد پایتخت این کشور، ۴ تن کشته و ۲۶ تن دیگر زخمی شدند.

منابع امنیتی عراق روز (پنج شنبه) اعلام کردند که در چهار انفجار رخ داده در بغداد پایتخت این کشور، 4 تن کشته و 26 تن دیگر زخمی شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از پایگاه خبری «المسله» عراق، به نقل از منابع امنیتی در وزارت دفاع این کشور گزارش داد که بمبی در مسیر خودروی گشت زنی نیروهای ارتش عراق در روستای «عرب جبور» در منطقه «الدوره» در جنوب بغداد منفجر شد که در جریان آن دو نظامی کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند.


این منابع همچنین گفتند یک بمب دیگر نیز نزدیکی بازاری در منطقه «الشعب» در شمال شرقی بغداد، منفجر شد که به کشته شدن یک تن و زخمی شدن 7 تن دیگر انجامید.


بر اساس این گزارش، انفجار بمبی نزدیک پارکی در منطقه «المدائن» در جنوب بغداد، نیز هشت زخمی بر جا گذاشت.


چهارمین انفجار نزدیکی چند فروشگاه تجاری در منطقه «العامریه» در غرب بغداد رخ داد که در اثر آن یک تن کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.


بغداد در ماه های اخیر شاهد انفجار های خونین بوده است که در این انفجار ها تا کنون ده ها نفر کشته و یا زخمی شدند.


دفتر سازمان ملل متحد در بغداد پیشتر اعلام کرده بود که موج خشونت ها در بغداد در سال جاری شدت گرفته است و پایتخت عراق، بیشترین آمار خشونت ها را در این کشور داراست.


حملات تروریستی به بغداد، بعد ازعملیات ارتش عراق در «فلوجه» و نیز «جزیره خالدیه» در استان الانبار که داعش دچار تلفات سنگینی شد و دو مرکز بسیار مهم فرماندهی خود را با هلاکت بیش از 2 هزار تن از دست داد، شدت گرفته است.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :