موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98361 :کد

0

سخنان نتانیاهو شرم آور و غیرقابل قبول است

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۱:۰۲
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -سخنان نتانیاهو شرم آور و غیرقابل قبول است

دبیرکل سازمان ملل متحد سخنان نتانیاهو درباره مخالفان شهرک سازی را شرم آور و غیرقابل قبول عنوان و ضمن محکوم کردن شهرک سازی ها ادامه این روند رانگران کننده خواند.

دبیرکل سازمان ملل متحد سخنان نتانیاهو درباره مخالفان شهرک سازی را شرم آور و غیرقابل قبول عنوان و ضمن محکوم کردن شهرک سازی ها ادامه این روند رانگران کننده خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه ،بان کی مون پنج شنبه در نشست ویژه سازمان ملل درباره اوضاع جاری در خاورمیانه گفت:


من از اظهارات اخیر نخست وزیر اسرائیل که مخالفان شهرک سازی ها را هواداران پاکسازی نژادی خوانده بود، بسیار نگرانم ، این اظهارات غیرقابل قبول و شرم آور است.


وی افزود: بگذارید روشن صحبت کنیم و بگوییم که از لحاظ قوانین بین المللی شهرک سازی های (رژیم صهیونیستی) غیرقانونی است ؛این روند ظالمانه و اختناق در سرزمین های اشغالی فلسطین باید پایان یابد.


وی همچنین خاطرنشان کرد: طبق آمار رسمی رژیم اسرائیل آغاز ساخت واحدهای جدید در نیمه دوم سال جاری میلادی به بالاترین حد در سه سال گذشته افزایش یافته است.


دبیر کل سازمان ملل متحد همچنین با انتقاد از جانبداری برخی فلسطینیان ار رفتارهای انزجار آوری مانند حمله به دو ورزشکار اسراییلی در مونیخ درسال 1972گفت: تایید تروریسم رفتار بسیار ناپسندی است و مسولان فلسطینی باید به این رویه پایان دهند.


وی همچنین شلیک موشک از نوار غزه به سمت سرزمین های اشغالی را محکوم کرد و گفت: این حملات و پاسخ متقابل به آنها کمکی به روند صلح نمی کند.


بان کی مون در این سخنان به خبر دستور لیبرمن برای قطع رابطه با نیکولای ملادنوف فرستاده سازمان ملل در امور خاورمیانه به خاطر اظهارات اخیرش در انتقاد از شهرک سازی ها در سرزمین های فلسطینی اشاره ای نکرد.


وزیر خارجه نیوزیلند، مورای مکولی که ریاست این نشست را برعهده داشت از این تصمیم وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرد و گفت: این مسوول بین المللی به وظیفه ای که از وی انتظار می رود، عمل می کند.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :