موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98371 :کد

0

دمیستورا:درگیری ها در سوریه بطور محسوسی کاهش یافته است

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۰
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -دمیستورا:درگیری ها در سوریه بطور محسوسی کاهش یافته است

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در سوریه با ابراز خرسندی از این که برقراری آتش بس موقت موجب کاهش چشمگیر درگیری ها و خشونت های این کشور شده

نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در سوریه با ابراز خرسندی از این که برقراری آتش بس موقت موجب کاهش چشمگیر درگیری ها و خشونت های این کشور شده از این که کمک رسانی به آوارگان سوری همچنان با دشواری هایی روبرو است ابراز نگرانی و تاسف کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران استفان دوجاریک سخنگوی دبیر کل سازمان ملل در کنفرانس خبری روز پنجشنبه به نقل از استفان دمیستورا نماینده ویژه دبیر کل در گفت و گو های صلح سوریه کاهش درگیری ها ی مسلحانه سوریه در پی برقراری آتش بس اخیر در این کشور را چشمگیر توصیف کرد.


دمیستورا در گفت و گو با خبرنگاران از این که برغم برقراری آتش بس موقت در این کشور کاروان های کمک رسانی این نهاد هنوز قادر به ورود به شهر حلب و سایر مناطق غیر قابل دسترسی در سوریه نبوده اند، ابراز نگرانی و تاسف شدید کرده است.


نماینده بان کی مون بار دیگر از کشور های روسیه و آمریکا و سایر دولت های عضو گروه بین المللی حمایت از سوریه خواسته است تا از اقدامات لازم در جهت اجرای توافق های اخیر بخصوص در زمینه تضمین ایمنی علمیات کمک رسانی اطمینان حاصل کنند.


نماینده بان کی مون تاکید کرده است که مسئولان این سازمان کمک رسانی به بحرانی ترین مناطق غیر قابل دسترسی از جمله معدمیه و الوائر و نقاط دیگر را در صورت تضمین ایمنی از سوی طرفین در اولویت عملیات خود قرار خواهند داد.منبع:خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :