a/98399 :کد

0

برنامه زمانبندی دریافت کالای سکوهای ۱۹B و ۲۰ پایش شد

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۰
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -برنامه زمانبندی دریافت کالای سکوهای ۱۹B و ۲۰ پایش شد

برنامه زمانبندی دریافت کالاهای باقیمانده و مورد نیاز در مراحل پایانی ساخت سکوهای ١٩Bو٢٠ با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در یارد صنعتی خرمشهر به طور کامل پایش شد.

برنامه زمانبندی دریافت کالاهای باقیمانده و مورد نیاز در مراحل پایانی ساخت سکوهای ١٩Bو٢٠ با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در یارد صنعتی خرمشهر به طور کامل پایش شد.
 

به گزارش  تحلیل ایران، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به همراه مدیران ارشد حوزه کارفرما و پیمانکار، با حضور در یارد صنعتی خرمشهر از مراحل ساخت سکوهای ١٩B و ٢٠ بازدید کرد. 
 
در جریان این سفر، علی اکبر شعبانپور ضمن بازدید از روند اجرا و پیشرفت کار در این بخش، باحضور در کارگاه ساخت پایپینگ و همچنین سکوهای درحال ساخت ١٩B و٢٠، فعالیت های اجرایی این سکوها را مثبت و قابل قبول ارزیابی کرد. 
 
در ادامه و طی نشست کاری مشترک، مواردی پیرامون وضع اقلام پایپینگ و سایر تجهیزات دریافت شده و در حال دریافت، مطرح و برنامه زمانبندی تامین کالاهای باقیمانده به طور کامل ارزیابی و پایش شد. 
 
سکوهای ١٩B و ٢٠ تنها عرشه های باقیمانده و درحال ساخت فازهای ١٩ و ٢١و٢٠ پارس جنوبی بوده که مراحل پایانی عملیات تکمیل آن ها از سوی شرکت تاسیسات دریایی (پیمانکار ساخت و نصب سکوهای دریایی فازهای ١٩ و ٢٠و٢١) در یارد خرمشهر در حال انجام است.  
 
ظرفیت برداشت گاز از سکوهای ١٩B و ٢٠ به ترتیب ٥٠٠ و یک میلیارد فوت مکعب است و پیش بینی می شود برنامه ساخت، نصب و راه اندازی این سکوها تا اواسط زمستان امسال پایان یابد.  
 
از ماه های پایانی سال گذشته تاکنون سه سکوی ١٩C ، ١٩Aو ٢١ از فازهای مربوطه در موقعیت مخزن نصب شده است. ضمن آن که تیرماه امسال سکوی ١٩C با ظرفیت ٥٠٠ میلیون فوت مکعب راه اندازی شد. 
 منبع : مهر 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :