موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/98424 :کد

0

مدارس ناحیه یک سنندج را با اعتبارات محدود اداره می‌کنیم

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۴
تعداد بازدید : ۳۵۸   
 تحلیل ایران -مدارس ناحیه یک سنندج را با اعتبارات محدود اداره می‌کنیم

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج گفت: متاسفانه با اعتبارات محدود و کم مدارس این ناحیه را اداره می‌کنیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج گفت: متاسفانه با اعتبارات محدود و کم مدارس این ناحیه را اداره می‌کنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، ابراهیم سلیمانی ظهر امروز در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور فرماندار سنندج، مدیران نواحی، معاونین و جمعی از مسئولین شهرستانی در آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه با اعتبارات محدود و کم مدارس این ناحیه را اداره می‌کنیم.

 

وی به قانون شوراهای آموزش و پرورش و اجرایی نشدن برخی مصوبات و تبصره‌های آن از سوی دستگاه‌ها و ادارات مختلف اشاره کرد و گفت: تاکنون از محل اخذ دو درصدی عوارض واحدهای تولیدی و کارخانجات به آموزش و پرورش مبلغی به این حوزه اختصاص پیدا نکرده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج با انتقاد از اینکه تاکنون درآمد و عوارضی از سوی ادارات و دستگاه‌های اجرایی به حوزه آموزش و پرورش اختصاص پیدا نکرده است، تصریح کرد: از محل درآمد عوارض 5 درصدی شهرداری سنندج به حوزه آموزش و پرورش تاکنون به شیوه قانونی اجرایی نشده است.

 

وی گفت: تاکنون از ظرفیت درآمد بانک‌ها برای حوزه آموزش و پرورش استفاده نشده در صورتی که در قانون شوراهای آموزش و پروش به آن اشاره شده است.

سلیمانی افزود: در چنین شرایطی و با این اعتبارات کم هیچ مدیری نمی‌تواند صددرصد مشکلات مدارس خود را حل کند.

 

وی با اشاره به مشکلات ساخت و ساز اظهار کرد: طبق قانون شوراهای آموزش و پرورش باید هر انبوه‌ساز به ازای ساخت 200 واحد یک مدرسه بسازد که در چنین شرایطی و با وجود 7 هزار و 600 واحد مسکن مهر در بهاران سنندج باید 300 مدرسه ساخته می‌شد که ما از این ظرفیت نیز به نحو ممکن استفاده نکردیم.

 

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج با اشاره به موفقیت‌های این ناحیه در سال‌تحصیلی 95-94 افزود: گسترش فضاهای آموزشی و تفریحی که موجب یادگیری هر چه بهتر دانش‌آموزان شده از موفقیت‌های این ناحیه است.

 

وی از کسب مقام نخست استانی آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج در سالجاری خبر داد و گفت رفع تبعیض و توزیع عادلانه منابع و ساماندهی نیروی انسانی، استفاده بهینه از فضاهای موجود و استفاده از مشارکت نهادهای دولتی و مردمی، تلاش برای ارتقاط سطح آموزشی دانش آموزان، آماده سازی دانش‌آموزان برای حضور در مسابقات مهارتی خوارزمی، سازه‌های ماکارونی و جشنواره نوجوان سالم از دیگر اقدامات این ناحیه در سال‌تحصیلی 95-94 بوده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج توجه به بخش پژوهش و پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ناحیه یک سنندج را یکی دیگر از اقدامات این ناحیه برشمرد.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج در ادامه به کمبود صندلی در مدارس اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در یکی از دبیرستان‌های دخترانه سنندج با 120 صندلی کمبود داریم.

 

منصور رحمانی افزود: در زمینه تعمیر و تجهیز مدارس نیز سالن هنرستان نمکی سنندج که قرار بود 300 میلیون تومان اعتبار اختصاص پیدا کند این پروژه همچنان راکد مانده است.

وی اظهار کرد: برای هزینه‌های مصرفی آب و برق و تلفن مدارس و جلوگیری از قطع آنان به دلیل بدهی، سازمان مدیریت و برنامه و بودجه قرار بود که دو میلیارد تومان برای این امر اختصاص دهند اما در برخی مدارس با قطعی آب و برق مواجه هستیم.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج خاطر نشان کرد: همچنین در زمینه خوابگاه دانش آموزی در مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان سنندج با مشکل مواجه هستیم که نیازمند مشارکت بیشتر مسئولان در روند پروژه‌ها هستیم.

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :