موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید و تجارت

a/98430 :کد

0

فصلی جدید در روابط اقتصادی - بازرگانی ایران با آفریقا

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۰۶
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -فصلی جدید در روابط اقتصادی - بازرگانی ایران با آفریقا

اعزام هیئت تجاری به کشور آفریقای جنوبی در دستور کار قرار گرفت تا فصلی برای آغاز همکاری ‌های مشترک تجاری ایران با یکی از کشورهای قاره آفریقا رقم بخورد.

اعزام هیئت تجاری به کشور آفریقای جنوبی در دستور کار قرار گرفت تا فصلی برای آغاز همکاری ‌های مشترک تجاری ایران با یکی از کشورهای قاره آفریقا رقم بخورد.

 


به گزارش تحلیل ایران، با توجه به اینکه توسعه روابط اقتصادی- بازرگانی با قاره آفریقا جزو اولویت‌های دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز سازمان توسعه تجارت ایران قرار دارد، بنابراین توسعه روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای این قاره در دستور کار قرار گرفته و کشور آفریقای جنوبی به عنوان یکی از کشورهای هدف در این برنامه مد نظر قرار گرفته است.


قرار بر این شده تا با اعزام یک هیئت تجاری - بازاریابی به کشور آفریقای جنوبی در بخش‌های صادرات خدمات فنی و مهندسی، پلاستیک و مصنوعات پلاستیکی، مواد پتروشیمی، روغن موتور، صنایع غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی، مصالح ساختمانی، شیرآلات ساختمانی، توریستم پزشکی، صنعت خودرو، فرش و لوازم خانگی تجارت با این کشور در بخش‌های مد نظر قرار گیرد و از کلیه انجمن‌ها، اتاق‌ها، شرکت‌ها و فعالان اقتصادی و تجاری که علاقه‌مند به بازاریابی کالا و محصولات تولیدی وخدمات فنی و مهندسی در کشور فوق هستند در این راستا کمک به عمل می‌آید.


ایسنا نوشت: از اهداف اعزام این هیئت به منظور توسعه روابط اقتصادی با کشور افریقای جنوبی، ‌ شناخت فرصت ها وزمینه‌های همکاری مشترک، آشنایی و برقراری ارتباط با فعالان اقتصادی، شناخت قوانین و دیگر الزامات قانونی ورود به بازار هدف و بررسی میدانی بازار و شناخت ویژگی‌های بازار مصرفی کشور هدف تعریف شده است.


قرار بر این شده تا ملاقات با مسئولان اقتصادی، دولتی و تجاری، نشست تجاری با حضور رایزنان بازرگانی ایران و آفریقا جنوبی، ‌ برگزاری جلسات رو در رو با تجار آفریقای جنوبی، بازدید از مراکز تولیدی و صنعتی، بازدید و بررسی میدانی از بازار از جمله برنامه های تعیین شده در زمینه‌های توسعه روابط تجاری ایران و کشور آفریقای جنوبی است.

 
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :