موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98451 :کد

0

حل بحران سوریه نیازمند ائتلاف و کمک روسیه

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -حل بحران سوریه نیازمند ائتلاف و کمک روسیه

نیکلا سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه گفت: غرب اگر به دنبال حل مسئله سوریه است باید روابط خود را با روسیه بهبود دهد.

نیکلا سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه گفت: غرب اگر به دنبال حل مسئله سوریه است باید روابط خود را با روسیه بهبود دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سارکوزی گفت : «اگر من رئیس جمهور بودم، هیچگاه تصمیم نمی گرفتم که علیه روسیه سیاست اعمال تحریم را در پیش بگیرم. اولین دلیل آن نیز است که ما برای پیدا کردن راه حلی جهت مسئله سوریه، به کمک روسیه نیاز داریم. ما برای اقدام در سوریه باید یک ائتلاف متحد تشکیل دهیم و برای این منظور به روسیه نیاز داریم.»


سارکوزی افزود: «زمانی که من رئیس جمهور فرانسه بودم، باید مناقشه مسلحانه در گرجستان را حل و فصل می کردم. من این مسئله را بدون تحریم کردن روسیه حل کردم یعنی بدون نیاز به شرایطی که در نتیجه آن تولید کنندگان بخش کشاورزی فرانسه زیان کنند. الان می بینید که کشاورزان ما به سبب کاهش صادرات به روسیه یک میلیارد یورو زیان کرده اند.»


در پی رای مردم شبه جزیره کریمه اوکراین برای پیوستن مجدد این منطقه به خاک فدراسیون روسیه، آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی تحریم هایی را علیه مسکو اعمال کردند. ادعای مقامات آمریکایی و غربی درباره حمایت روسیه از شبه نظامیان مخالف اوکراین در مناطق شرقی این کشور باعث شد این تحریم ها تشدید شود.


روسیه نیز در اقدامی تقابل جویانه در شش اوت سال 2014 واردات گوشت گاو، ماکیان، ماهی، پنیر، میوه، سبزیجات و محصولات لبنی را از استرالیا، کانادا، اتحادیه اروپا، آمریکا و نروژ ممنوع کرد.


منبع: برنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :