موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98473 :کد

0

تداوم نقض آتش‌بس در سوریه

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۰
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -تداوم نقض آتش‌بس در سوریه

منابع خبری از ادامه نقض آتش‌ بس توسط معارضان مسلح و تشدید درگیری آنان با نیروهای دولتی سوریه خبر می‌دهند.

 منابع خبری از ادامه نقض آتش‌ بس توسط معارضان مسلح و تشدید درگیری آنان با نیروهای دولتی سوریه خبر می‌دهند.


به گزارش تحلیل ایران، گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است، از درگیری بین نیروهای دولتی و معارضان مسلح در منطقۀ جوبر در اطراف دمشق خبر داد.


 این گزارش می‌افزاید درگیریهای شدید از شامگاه پنج‌شنبه میان نیروهای ارتش سوریه و هم‌پیمانان آنان با معارضان مسلح از جمله جبهۀ فتح‌الشام در محور پروژه‌های مسکونی «1070» در جنوب غرب حلب آغاز شده است.


 در همین راستا، منابع سوری از حملات خمپاره‌ای معارضان مسلح به محور «حرش البحوث» در نزدیکی محلۀ «حلب الجدیده» در شهر حلب خبر داده‌اند.


گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه از عبور نیروهای ارتش ترکیه از مرز سوریه و ترکیه خبر داده است.


 به گفتۀ منابع نظامی، هدف ترکیه از این اقدام، توسعۀ دامنۀ نفوذ گروه‎‌های معارض تحت حمایت خود و تثبیت مواضع آنان در محورهای جرابلس، الراعی والباب است.


دولت سوریه چهارشنبه اعلام کرد گروه‌های معارض مستقر در شهر حمص از زمان اجرا شدن آتش‌بس، هفت مرتبه آن را نقض کردند.


وزارت دفاع سوریه نیز با اشاره به اینکه آتش‌بس در بیشتر میدان‌های جنگ رعایت شده است، خاطر نشان کرد گروه‌های مخالف از زمان آغاز آن چندین حملۀ خمپاره‌ای انجام داده‌اند.


ارتش سوریه پیشتر در روز سه‌شنبه نیز از

یک مورد نقض آتش‌بس در شهر حلب خبر داد.


در همین حال، مرکز هماهنگی آتش‌بس روسیه که مقر آن در پایگاه هوایی حمیمیم در نزدیکی لاذقیه است، سه‌شنبه اعلام کرد معارضان آتش‌بس را 23 مرتبه نقض کرده‌اند.


ویکتور پوزنیکِر، افسر ارشد نظامی روسیه، گفت معارضان موسوم به «میانه‌رو» 23 بار مناطق مسکونی و مواضع دولت سوریه را هدف قرار داده‌اند.


وزرای خارجۀ امریکا و روسیه بامداد شنبه و پس از 13 ساعت مذاکره، در نشستی خبری در شهر ژنو در سوئیس از دستیابی به توافق آتش‌بس در سوریه خبر دادند.


در پی این توافق، ارتش سوریه ساعت 19 روز دوشنبه به وقت محلی اعلام آتش‌بس کرد و افزود «رژیم آرامش» به مدت هفت روز در سراسر سوریه برقرار خواهد بود.

 

منبع: پرس تی وی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :