موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98487 :کد

0

بندی در توافق روسیه و آمریکا درباره سرنوشت بشار اسد نیست

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۲
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -بندی در توافق روسیه و آمریکا درباره سرنوشت بشار اسد نیست

معاون وزیر خارجه روسیه از عدم وجود هر گونه بندی در توافق مسکو و واشنگتن درباره سوریه که مربوط به سرنوشت رئیس جمهور سوریه باشد، خبر داد.

معاون وزیر خارجه روسیه از عدم وجود هر گونه بندی در توافق مسکو و واشنگتن درباره سوریه که مربوط به سرنوشت رئیس جمهور سوریه باشد، خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل ازالنشره، میخائل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه گفت: ما با واشنگتن، امکان اعلام آتش بس در سوریه در شورای امنیت را بررسی می کنیم.


وی در ادامه افزود: توافق روسیه و آمریکا درباره سوریه، بندهایی که مربوط به سرنوشت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه  و مرحله انتقالی در این کشور باشد، ندارد.


بوگدانف تاکید کرد: درباره سرنوشت بشار اسد فقط مردم سوریه تصمیم می گیرند.


شایان ذکر است گنادی گاتیلوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز در سخنانی اعلام کرد بود که مسکو امیدوار است شورای امنیت در جلسات این ماه خود از توافق روسیه و آمریکا در خصوص سوریه حمایت کند و بدین صورت از تفسیرهای اشتباه جلوگیری شود.


گنادی گاتیلوف در ادامه اظهار داشته بود: مذاکرات در خصوص سوریه از هفته آتی در شورای امنیت آغاز می شود و مسکو نسبت به عدم تعلل در دستیابی به توافقی در این زمینه اهتمام دارد.


وی تصریح کرده بود: در صورت موافقت سریع شورای امنیت با توافق آتش بس سوریه، این اقدام تاثیری مثبت در تقویت این آتش بس و ایجاد راه هایی برای حل سیاسی بحران سوریه خواهد داشت.


معاون وزیر خارجه روسیه افزوده بود: مسکو و واشنگتن طی روزهای آتی مرکزی اجرایی را در ژنو راه اندازی خواهند کرد تا بدین صورت حملات علیه تروریست ها را هماهنگ کنند. باید داعش و جبهه النصره را توأمان هدف قرار داد و این ۲ گروه مشمول آتش بس سوریه نمی شوند.


 این درحالی است؛ «استفان دی میستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه نیز گفته بود: توافق روسیه و آمریکا کماکان این قابلیت را دارد که قواعد بازی در سوریه را عوض کند. این توافق همچنین موجب شد که خشونت در سوریه به میزان زیادی کاهش یابد.


 آتش بس سوریه از روز دوشنبه هفته جاری در این کشور اجرا شد و روز چهارشنبه نیز روسیه و آمریکا برای تمدید آن به مدت ۴۸ ساعت دیگر توافق کردند.منبع: خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :