موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/98500 :کد

0

دفاع مقدس سند جاودانه شجاعت و ایثارگری ملت ایران است

  جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۵۵
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -دفاع مقدس سند جاودانه شجاعت و ایثارگری ملت ایران است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دوران دفاع مقدس سندی مهم و جاودانه و بیانگر شجاعت، دلاورمردی و ایثارگری های فرزندان ایران اسلامی است.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: دوران دفاع مقدس سندی مهم و جاودانه و بیانگر شجاعت، دلاورمردی و ایثارگری های فرزندان ایران اسلامی است.

 

به گزارش تحلیل ایران  آیت الله عبدالنبی نمازی در خطبه های نماز جمعه در مصلا بقیه الله الاعظم کاشان با اشاره به هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: ملت غیور ایران، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان و به ویژه نیروهای مسلح، مظلومانه با حداقل امکانات اما مقتدرانه در برابر دشمن مقاومت و ایستادگی کردند.


وی تاکید کرد: رزمندگان اسلام با وجود حمایت های جهانی از صدام جنایتکار در دوران هشت سال مقدس، دشمن را ذلیلانه ازخاک ایران اسلامی بیرون راندند.


عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم همچنین با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر، مهتمرین موضوع در اسلام پس از نبوت را، ولایت و امامت دانست و تصریح کرد: مولای متقیان حضرت امیرالمومنین علی(ع) در آغاز امامت و حضرت مهدی(ع) در خاتم آن قرار دارد.
وی عامل استمرار اسلام را امامت و ولایت بیان کرد و افزود: پس از 1400 سال که توطئه ها و فتنه ها همواره در راه پیشرفت اسلام وجود داشت، این دین مبین به راه خودش ادامه داده است.


عضو مجلس خبرگان رهبری یادآورشد: مخالفان پیامبر اسلام از قبل با کار کارشناسی،مطالعه و مشاوره به این نتیجه رسیده بودند که رهبری اسلام پس از حضرت محمد (ص) بدست آنان می رسد اما با معرفی حضرت علی (ع) بعنوان خلیفه، جانشین و امام برای امت اسلام، تمام توطئه ها و نقشه های شوم آنان خنثی و بی اثر شد.


خطیب نماز جمعه کاشان در بخش دیگری از سخنانش گفت: بر اساس اسناد بدست آمده، سه هزار سند وجود دارد که دولت سعودی در 14 سال گذشته، 10 هزار حاجی را شهید و یا مجروح کرده است.


وی اظهار کرد: رئیس انجمن دوستی ایران و فلسطین اعلام کرده است که پشت پرده تمام فتنه هایی که درجهان اسلام رخ می دهد، عربستان قرار دارد.


وی با اشاره به مصوبه کنگره آمریکا در خصوص دادن مجوز به حادثه دیدگان 11 سپتامبر در شکایت از رژیم سعودی، یادآور شد: در اقدامی دیگر 64 تن از نمایندگان کنگره در نامه ای به رئیس جمهوری آمریکا، توقف حمایت های نظامی و سیاسی در جنگ افروزی سعودی ها و حملات بی رحمانه هواپیماهای جنگنده به مناطق مسکونی، مدرسه و بیمارستان های یمن را خواستارشده اند.
آیت الله نمازی تصریح کرد: دبیر کل سازمان ملل متحد که اواخر دوران مسئولیتش را می گذراند، اعتراف کرده است که این سازمان هیچ خاصیتی ندارد و بنابر این ملت ها نباید هیچ انتظاری برای محکوم کردن و یا محاکمه سعودی ها توسط این سازمان داشته باشند.


وی افزود: بان کی مون گفته است فشارهای غرب و اروپا باعث ناکارآمدی سازمان ملل شده و واقع بینانه نیست که انتظار داشته باشید که شخص دبیرکل، یک فرد قادر مطلق باشد چون کشورهای عضو تصمیم می گیرند و دبیر کل آن را اجرا می کند.

 

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :