موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98606 :کد

0

افزایش قربانیان حمله انتحاری پاکستان

  شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۷
تعداد بازدید : ۴۳۸   
 تحلیل ایران -افزایش قربانیان حمله انتحاری پاکستان

بر اثر حمله انتحاری به مسجدی در ناحیه انبار پائی از توابع مهمند ایجنسی پاکستان تاکنون بیش از ۲۸ نفر کشته و ۳۱ نفر زخمی شده‌اند.

بر اثر حمله انتحاری به مسجدی در ناحیه انبار پائی از توابع مهمند ایجنسی پاکستان تاکنون بیش از ۲۸ نفر کشته و ۳۱ نفر زخمی شده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، بر اثر حمله انتحاری در مسجد ناحیه انبار پائی از توابع مهمند ایجنسی واقع در مناطق قبایلی ایالت خیبرپختونخواه تا کنون بیش از 28 نفر کشته و 31 نفر زخمی شده‌اند. پلیس گزارش داد که عامل انتحاری در بین صفوف آخر نمازگزاران مستقر شده بود که هنگام برپایی نماز جمعه خود را منفجر کرد.

 

طبق این گزارش به علت فرو ریختن سقف مسجد آمار قربانیان افزایش پیدا کرده و هنوز نیروهای امدادی در حال بیرون کشیدن زخمی‌ها و کشته شدگان از زیر آوار هستند.زخمی‌های این حادثه به بیمارستان پیشاور،بیمارستان خارا در باجور ایجنسی و بیمارستان غلنئی انتقال یافته‌اند که پزشکان حال بیشتر آنها را وخیم گزارش می‌کنند بنابراین امکان دارد آمار قربانیان افزایش پیدا کند.گزارش‌ها حاکی از این است که سن بیشتر قربانیان و زخمی‌ها 15 الی 30 سال است.بعد از این عملایت انتحاری محمود اسلم وزیر نماینده دولت در مهمند ایجنسی ضمن بازدید از مسجد آسیب دیده از زخمی‌ها عیادت به عمل آورد.

 

وی اعلام کرد به خانواده هر یک از قربانیان 25 هزار روپیه به عنوان خسارت و خونبها پرداخت می‌شود و دولت ایالتی در این شرایط اسیب دیدگان را تنها نخواهد گذاشت.مهمند ایجنسی از مناطق هم مرز با افغانستان است و در گذشته یکی از مخفی‌گاه‌های بزرگ شبه‌نظامیان در منطقه بود اما بعد از عملیات ارتش موسوم به ضرب عضب پاکسازی شد.گزارش‌ها نشان می‌دهد حمله انتحاری در مسجد شیعیان صورت گرفته اما هنوز هیچ گروهی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :