موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/98637 :کد

0

افزایش پوشش بیمه‌ای داروهای تولید داخل کشور

  شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۰
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -افزایش پوشش بیمه‌ای داروهای تولید داخل کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان این موضوع که توسعه صنعت داروسازی از اولویت‌های اصلی دولت است، از افزایش پوشش بیمه‌ای داروهای تولید داخل خبر داد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن بیان این موضوع که توسعه صنعت داروسازی از اولویت‌های اصلی دولت است، از افزایش پوشش بیمه‌ای داروهای تولید داخل خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، علی ربیعی در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه بین المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما) گفت: من مسئول نهادی هستم که به رفاه اجتماعی می‌پردازد و بخش مهمی از این رفاه شامل دارو است.


وی افزود: معتقدم حوزه دارو نباید محدود به موضوعات اقتصادی شود. زیرا دارو حوزه‌ای چند ساحتی است که مباحث مهمی از جمله علمی، فرهنگی، حوزه اجتماعی، فقر، نابرابری و حتی سیاست را دربر می‌گیرد.


 ربیعی با اشاره به ناامنی‌های منطقه خاورمیانه و ثبات حاکم در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر افزود: ثبات سیاسی و امنیتی در ایران می‌تواند صادرات دارو را تحت تاثیر قرار دهد. چراکه می‌توان از این فاکتور مهم برای جذب فن‌آوری‌ها و همکاری‌های در حوزه‌های مختلف استفاده کرد.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر افزایش کیفیت داروهای تولید داخل خاطر نشان کرد: لازمه افزایش تراز صادراتی، کیفیت است و بعنوان فردی که از نزدیک با سیاست‌های دولت در ارتباط است، شاهدم که مباحث مربوط به نظام سلامت و نظام رفاه که بی ارتباط با دارو نیست، اولویت اصلی دولت به حساب می‌آید.


ربیعی با تاکید بر این موضوع که بین‌المللی کردن فعالیت شرکت‌های داروسازی باید به عنوان یک راهبرد برای توسعه صادرات مد نظر فعالان قرار بگیرد،  اظهار کرد: سهم ۲۰۰ میلیون دلاری صادرات داروی ایرانی در برابر سهم یک هزار و صد میلیون دلاری واردات دارو و همچنین حضور ۹۰ شرکت بزرگ دارویی بین‌المللی در این نمایشگاه ، به خوبی استراتژی صنعت داروسازی را مشخص کرده است.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین بیان کرد: تمام تلاش بر این بوده است که همه داروهای تولید داخل تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و هر زمان که داروهای تولید داخل به جایگاه قابل قبول برسد ، با ابزار بیمه به کمک صنعت داروسازی خواهیم آمد.


ایلنا نوشت: ربیعی از همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در اخذ تصمیمات مربوط به صنعت داروسازی خبر داد و خاطرنشان کرد: حتما  از نقطه نظرات فعالان در تصمیم‌گیری‌ها استفاده خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :