موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98677 :کد

0

تحرکات مردمی در حلب و درخواست واردات کمک‌های انساندوستانه

  شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۱
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -تحرکات مردمی در حلب و درخواست واردات کمک‌های انساندوستانه

خبرهای رسیده از سوریه حاکی از برگزاری تجمعات مردمی در شمال حلب و درخواست رفع محاصره دیر الزور، الفوعه، کفریا و تمامی مناطق تحت محاصره‌ای است که در توافق آتش بس بر واردات کمک‌های انساندوستانه تاکید شد.

خبرهای رسیده از سوریه حاکی از برگزاری تجمعات مردمی در شمال حلب و درخواست رفع محاصره دیر الزور، الفوعه، کفریا و تمامی مناطق تحت محاصره‌ای است که در توافق آتش بس بر واردات کمک‌های انساندوستانه به این مناطق تاکید شده است.

 

به گزارش  تحلیل ایران، تحرکات مردمی ساکنان نبل و الزهراء به اضافه اهالی کفریا و الفوعه در حلب به سمت جاده کاستیلو در شمال این شهر آغاز شده و مردم خواهان ممانعت از واردات کمک های انساندوستانه به سمت محله های شرقی تا زمان ورود این کمکها به دو شهرک الفوعه و کفریا هستند که در حومه ادلب شمال تحت محاصره است.


مردم همچنین خواستار آن شدند تا کمک های انساندوستانه به محله های استان دیر الزور در شرق سوریه که تحت محاصره گروه تروریستی داعش است، ارسال شود.


همچنین تجمع مردمی در سه راهی دویر الزیتون- حندرات- الصناعه واقع در شمال حلب برگزار شده و طی آن تجمع کنندگان خواستار رفع محاصره دیرالزور، الفوعه، کفریا و تمامی مناطق تحت محاصره ای شدند که در توافق آتش بس تاکید و در این توافق ضرورت ورود کمک های انساندوستانه به محله های حلب شرقی مورد تاکید قرار گرفته است.


تجمع کنندگان تاکید کردند تا زمانیکه به خواسته های آنها پاسخ داده نشود، از ورود هر گونه کامیونی ممانعت خواهند کرد.


از سوی دیگر اهالی الفوعه و کفریا اقدامات افراد شریف این دو شهرک برای یاری آنها و رفع محاصره را ستوده و از تمامی کسانی که می توانند به آنها یاری برسانند خواستند تا برای کاهش درد و رنج مردم و متوقف کردن مرگ تدریجی آنها تلاش نمایند.


تسنیم نوشت: بر اساس این گزارش، شورای استان حلب نیز کار برداشتن موانع و خاکریز با هدف زمینه سازی برای ورود کامیون های حامل کمک های انساندوستانه به محله های شرقی را آغاز کرده است و انتظار می رود که این کاروان ها از مرز ترکیه وارد شوند در همین راستا برخی منابع به خبرنگار تسنیم گفتند که معارضین خواهان ورود کامیون ها از مناطق تحت سیطره افراد مسلح در حومه غربی تا محله های شرقی هستند در حالیکه دولت سوریه نیز با این امر مخالفت و تاکید کرده است که این کامیون ها بایستی از مرز ترکیه وارد شده و از نبل و الزهراء به سمت جاده کاستیلو عبور کرده و به سمت محله های شرقی حلب حرکت کنند.


بر پایه این گزارش، ارتش سوریه روز گذشته نیروهای خود را به جاده کاستیلو بازگرداند در حالیکه پیش از این سلاح های سنگین و متوسط خود را به منظور واردات کمک های انساندوستانه به حلب شرقی از این منطقه خارج کرده بود اما پس از آنکه یکی از پایگاه های ارتش از سوی گروه های مسلح هدف تیراندازی قرار گرفت، ارتش نیروهای خود را به این منطقه بازگرداند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :