موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98729 :کد

0

حمله جنگنده‌های آمریکایی در اطراف دیرالزور

  شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۸
تعداد بازدید : ۳۷۱   
 تحلیل ایران -حمله جنگنده‌های آمریکایی در اطراف دیرالزور

روسیه اعلام کرد دو جنگنده اف-شانزده و دو جنگنده اِی-۱۰ ائتلاف آمریکا، چهار بار به مواضع ارتش سوریه در اطراف فرودگاه دیرالزور حمله کردند در این حملات، شمار زیادی شهید و مجروح شدند.

 

 

 

روسیه اعلام کرد دو جنگنده اف-شانزده و دو جنگنده اِی-10 ائتلاف آمریکا، چهار بار به مواضع ارتش سوریه در اطراف فرودگاه دیرالزور حمله کردند در این حملات، شمار زیادی شهید و مجروح شدند.
به گزارش تحلیل ایران، شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه گزارش داد: فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح طی بیانیه ای اعلام کرد جنگنده های ائتلاف آمریکایی در ساعت هفده (پنج بعد از ظهر) امروز اقدام به بمباران یکی از مواضع نظامی ارتش سوریه در ارتفاعات الثرده در اطراف فرودگاه دیرالزور کرد که منجر به تلفات جانی میان نیروهای نظامی سوریه شد و به تجهیزات ارتش نیز خسارت هایی وارد شد.

این حمله به شکلی آشکار، زمینه را برای حمله تروریست های داعش به مواضع ارتش در جبل الثرده فراهم کرد و تروریست ها توانستند این منطقه نظامی را به کنترل خود در آورند.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: در این بیانیه، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاکید کرد این اقدام، یک تجاوز خطرناک و آشکار علیه جمهوری عربی سوریه و ارتش آن محسوب می شود و دلیل قاطعی بر حمایت آمریکا و همپیمانانش از گروه تروریستی داعش و دیگر گروه های تروریستی است و دروغ بودن ادعاهای آمریکا در مبارزه با تروریسم را مشخص می کند.
 
شبکه تلویزیونی العربیه گزارش داد: ارتش روسیه اعلام کرد که در حملات هوایی ائتلاف آمریکایی به نزدیکی دیرالزور شصت و دو تن کشته و یکصد تن مجروح شدند.

شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از روسیه اعلام کرد: دو جنگنده اف-شانزده و دو جنگنده اِی-10 ائتلاف آمریکا، چهار بار به مواضع ارتش سوریه در اطراف فرودگاه دیرالزور حمله کردند.

پیش از این، شبکه تلویزیونی المیادین، گزارش داده بود: مجموعه ای متشکل از پنج هواپیمای ائتلاف آمریکا، مواضع ارتش سوریه را در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور و جبل الثرده هدف قرار دادند.

پس از حمله آمریکایی‌ها به این مناطق، نیروهای داعش نیز به جبل الثرده که مشرف بر فرودگاه نظامی دیرالزور است حمله کردند و آنجا را به کنترل خود در آوردند. داعش هم اکنون بر فرودگاه دیرالزور تسلط آتش پیدا کرده است. ارتش سوریه برای جلوگیری از پیشروی داعش به سوی مناطقی که آمریکا بمباران کرده است اقدام می کند.

دیمه ناصیف، مدیر دفتر المیادین در دمشق در توضیح این خبر، گفت: از زمان تشکیل ائتلاف آمریکایی این نخستین باری است که آمریکایی ها مواضع ارتش سوریه را هدف حمله هوایی قرار می دهند. این اقدام یک تحول خطرناک در جریان نبرد محسوب می شود. 

پس از این حمله، عناصر (گروه تکفیری صهیونیستی) داعش نیز به مواضع ارتش سوریه حمله کردند. گروه تروریستی داعش بارها به این مواضع حمله کرده بود اما همیشه نیروهای ارتش با تروریست های داعش مقابله کرده و آنها را به عقب می راندند اما حملات هوایی آمریکا، فضای مناسبی برای حمله تروریست های داعش فراهم آورد.

این در حالی است که ائتلاف آمریکایی به طرف روسی و سوری تضمین داده بود که مواضع ارتش سوریه را در هیچ منطقه ای از سوریه هدف قرار ندهد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :