موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش و پرورش

a/98758 :کد

0

اجبار کتابفروشی‌ها برای خرید حل‌المسائل تخلف است

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۰
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -اجبار کتابفروشی‌ها برای خرید حل‌المسائل تخلف است

اجبار کتابفروشی‌ها برای خرید «حل‌المسائل» همراه با کتب درسی تخلف است .

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد و رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: اجبار کتابفروشی‌ها برای خرید حل‌المسائل و نوشت افزار همراه با کتب درسی تخلف است، اولیاء مراتب را به ما گزارش دهند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، با بیان اینکه توزیع کتاب‌های درسی دانش آموزان متوسطه اول و دوم از 20 شهریور از طریق کتابفروشی‌ها آغاز شده است اظهار کرد: قیمت کتاب‌های درسی باید در معرض دید اولیاء و دانش آموزان در کتابفروشی‌ها قرار بگیرد. همچنین اولیاء نباید وجهی بیش از قیمت پشت جلد پرداخت کنند.


وی در پاسخ به شکایات مطرح شده از سوی اولیاء مبنی بر اینکه برخی کتابفروشی‌ها والدین را ناچار می‌کنند تا به همراه کتاب درسی، حل المسائل و کتاب کمک آموزشی خریداری کنند گفت: کتابفروشی‌ها نباید دانش آموزان را مجاب کنند که علاوه بر کتب درسی نوشت افزار یا حل‌المسائل خریداری کنند که این تخلف است و قطعا با آن برخورد می‌شود.


مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد و رسانه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر کتابفروشی متخلف، طرف قرارداد با شرکت چاپ و نشر باشد فورا با آن کتابفروشی فسخ قرارداد می‌کنیم و اگر کتابفروشی متفرقه باشد از طریق تعزیرات و مراجع قانونی به شدت با آنها برخورد خواهد شد.


نیک روش تاکید کرد: اگر اولیاء با چنین  مواردی برخورد کردند و یا برای تهیه کتب با مشکلاتی مواجه شدند می‌توانند با شماره‌های 88827778 و 88305860 تماس گرفته و مراتب را گزارش دهند.

 

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :