موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98762 :کد

0

آمریکا کاملا مطمئن بوده که مواضع سوریه را هدف قرار داده است

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۵:۱۶
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -آمریکا کاملا مطمئن بوده که مواضع سوریه را هدف قرار داده است

یکی از مقامات ارتش آمریکا گفت که کاملا مطمئن بود مواضعی که روز شنبه در سوریه هدف ائتلاف تحت امر آمریکا قرار گرفت، متعلق به ارتش سوریه است.

یکی از مقامات ارتش آمریکا گفت که کاملا مطمئن بود مواضعی که روز شنبه در سوریه هدف ائتلاف تحت امر آمریکا قرار گرفت، متعلق به ارتش سوریه است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، این مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گفت، این حمله که با استفاده از اطلاعات جاسوسی آمریکا و پس از روزها شناسایی و رهگیری مواضع احتمالی، حدود ساعت 11 صبح انجام شد، حدود نیم ساعت طول کشید.


وی افزود، این حمله بلافاصله پس از آنکه روسیه به نیروهای ائتلاف اطلاع داد، متوقف شد.


پس از اعلام روسیه مبنی بر اینکه حمله ائتلاف تحت امر آمریکا به نیروها و تجهیزات ارتش سوریه در نزدیکی دیرالزور موجب کشته شدن دستکم 62 سرباز سوری شد، وزارت دفاع آمریکا گفت، تصور می شد که مواضع هدف قرار داده شده متعلق به داعش است.


پنتاگون ضمن اذعان به هدف قرار دادن مواضع ارتش سوریه، گفت، پس از آنکه روسیه به نیروهای ائتلاف اطلاع داد که این مواضع متعلق به ارتش سوریه است، حملات بلافاصله متوقف شد.


این درحالیست که بلافاصله پس از حمله جنگنده های آمریکا به ارتش سوریه، گروه تروریستی داعش کوه الثرده در اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور را به اشغال خود درآورد که مسوولان سوری ازاین اقدام هماهنگ شده به عنوان حمایت ارتش آمریکا از تروریستهای داعش تعبیر می کنند.


ایرنا نوشت روسیه روز شنبه خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی حملات آمریکا به دیرالزور شد.


دیپلمات های سازمان ملل اعلام کردند که شورای امنیت احتمالا شنبه برای گفت وگو درباره این حمله تشکیل جلسه می دهد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :