موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98776 :کد

0

حمله آمریکا به مواضع سوریه آتش‌بس را به مخاطره انداخت

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۰
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -حمله آمریکا به مواضع سوریه آتش‌بس را به مخاطره انداخت

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد بامداد یکشنبه گفت که حمله آمریکا به مواضع ارتش سوریه توافق آتش‌بس مسکو - واشنگتن را به خطر انداخته است.

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد بامداد یکشنبه گفت که حمله آمریکا به مواضع ارتش سوریه توافق آتش‌بس مسکو - واشنگتن را به خطر انداخته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ویتالی چورکین، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد بامداد یکشنبه گفت که حمله جنگنده‌های آمریکا به مواضع ارتش سوریه توافق آتش‌بس بین مسکو و واشنگتن را به مخاطره انداخته است. 

 

آقای چورکین بیانیه پنتاگون که مدعی غیرعمدی بودن این حمله شده بود را رد کرد و گفت که پذیرفتن اینکه این حمله به اشتباه انجام شده «قدری عجیب» است.

 

دیپلمات روس در ادامه با بیان اظهاراتی که ظاهراً به اختلافات داخلی دولت اوباما درباره توافق آتش‌بس سوریه اشاره داشت پرسید: «در واشنگتن چه کسی اداره امور را به دست دارد؟ کاخ سفید یا پنتاگون؟»

 

روزنامه نیویورک‌تایمز پیشتر گزارشی درباره مخالفت پنتاگون با توافق آتش‌بس روسیه و آمریکا منتشر کرده بود. 

 

پیش از این، سامانتا پاور، همتای آمریکایی چورکین، برگزاری نشست شورای امنیت به درخواست روسیه را نوعی «اقدام انحرافی» خواند و مدعی شد دولت سوریه باعث رشد گروه تروریستی داعش شده است.

 

وی این اظهارات را در حالی بیان کرد که مسکو، روز شنبه با توجه به همزمانی حمله آمریکا به نزدیکی فرودگاه دیرالزور و پیشروی داعش در همین منطقه گفته بود به این «جمع‌بندی هولناک» رسیده که آمریکا از داعش دفاع می‌کند.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :