موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98792 :کد

0

نشست اضطراری شورای امنیت

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۸:۳۱
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -نشست اضطراری شورای امنیت

شورای امنیت سازمان، در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا به پایگاه نظامیان سوریه در دیرالزور نشستی اضطراری برگزار کرد.

 

شورای امنیت سازمان، در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری آمریکا به پایگاه نظامیان سوریه در دیرالزور نشستی اضطراری برگزار کرد.

 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی حمله به پایگاه نظامیان سوریه در دیرالزور، شورای امنیت سازمان ملل، شامگاه شنبه به درخواست روسیه نشستی اضطراری برگزار کرد.پس از این نشست محرمانه، «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل از آغاز تحقیقات درباره این حمله خبر دادند.پاور با ابراز تأسف به خاطر جان باختن نظامیان سوری در پی این حمله، گفت: اگر مشخص شود که این حمله را هواپیماهای ائتلاف انجام داده باشند «ناخواسته بوده است».


ایلنا نوشت: «ویتالی چورکین» نماینده روسیه در سازمان ملل نیز درباره سرنوشت طرح آتش‌بس در سوریه که به ابتکار آمریکا و روسیه آغاز شده گفت: اگر واکنش نهایی آمریکا به این حمله شبیه اظهارات سامانتا پاور باشد طرح آتش‌بس با معضلی جدی روبه‌رو شده است.براین اساس، شامگاه شنبه در پی حمله جنگنده‌های ائتلاف به پایگاهی در دیرالزور، که در اختیار ارتش سوریه است، ۶۲ سرباز کشته و بیش از یکصد نظامی دیگر زخمی ‌شده‌اند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :