موضوعات ‌مرتبط: سیاسی هسته ای

a/98854 :کد

0

اعلام محورهای کاری روس اتم در ایران

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -اعلام محورهای کاری روس اتم در ایران

&#۶۵۲۷۹;شرکت دولتی روس اتم طرف اصلی قرارداد ساخت نیروگاه بوشهر، محورهای کاری خود را در ایران اعلام کرد که مهم ترین آن برنامه ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه هسته ای است.

  • شرکت دولتی روس اتم طرف اصلی قرارداد ساخت نیروگاه بوشهر، محورهای کاری خود را در ایران اعلام کرد که مهم ترین آن برنامه ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه هسته ای است.

  •  

به گزارش تحلیل ایران ، روس اتم روز یکشنبه در پایگاه خبری خود نوشت که این شرکت اکنون در حال ساخت 36 بلوک نیروگاهی در کشورهای مختلف و هشت واحد در روسیه است که شامل برنامه واحدهای جدید نیروگاه هسته ای بوشهر نیز می شود. 


20 شهریور ماه کلنگ ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه هسته ای بوشهر با حضور هیات روسی به ریاست سرگئی کریینکو رئیس روس اتم به زمین زده شد.
همچنین در افق کاری این شرکت تا سال 2030 ساخت 80 بلوک نیروگاه اتمی دیگر در روسیه و دیگر کشورهای جهان گنجانده شده است.


روس اتم با اعلام اینکه 40 درصد بازار غنی سازی اورانیوم و 17 درصد تولید سوخت هسته ای جهان را در اختیار دارد، افزوده است: ارسال سوخت هسته ای و اجزای آن نیز یکی از ابعاد همکاری این شرکت روسی با طرف ایرانی است.


تحویل محصولات و ارائه خدمات رادیو اکتیوی با پیشرفته ترین فناوری ها، برنامه ساخت نیروگاه هسته ای با مسئولیت اجرای شرکت اتم استروی اکسپورت و همکاری در تعمیر، نگهداری و مدرن سازی از فعالیت های روس اتم در ایران اعلام شده است.


برپایه این گزارش، روس اتم در برگیرنده 260 شرکت به عنوان زیر مجموعه و همکار با 400 هزار کارشناس و کارمند در 40 کشور جهان فعالیت می کند و ارزش قراردادهای کنونی آن نیز 110 میلیار دلار می باشد که حدود 72 درصد مربوط به طرح های خارج از روسیه است. 

 

منبع : ایرنا

 

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :