موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98899 :کد

0

تجمع بریتانیایی ها در حمایت از پذیرش پناهجویان

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۰۲
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -تجمع بریتانیایی ها در حمایت از پذیرش پناهجویان

هزاران نفر از مردم بریتانیا با حضور در خیابان‌های شهر لندن، پایتخت، از دولت خواستند تا پناهجویان بیشتری بپذیرد.

 

 

 

هزاران نفر از مردم بریتانیا با حضور در خیابان‌های شهر لندن، پایتخت، از دولت خواستند تا پناهجویان بیشتری بپذیرد.
به گزارش تحلیل ایران، در حالی که همه‌روزه تعداد زیادی از زنان، مردان و کودکان پناهجو در مسیر رسیدن به قارۀ اروپا در دریا غرق می‌شوند، تعدادی از نمایندگان پارلمان، بازیگران و اقشار مختلف جامعۀ بریتانیا روز یکشنبه تظاهراتی به سوی دفتر نخست‌وزیر برگزار کردند و خواستار پذیرش پناهجویان بیشتر در این کشور اروپایی شدند.


این تظاهرات ساعت 12:30 ظهر یکشنبه به وقت محلی آغاز شد و معترضان به سوی میدان پارلمان تظاهرات کردند. معترضان بنرهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «پناهجویان خوش آمدید».


معترضان همچنین شعارهایی نظیر «از ورود پناهجویان استقبال می‌کنیم»، سر می‌‎دادند و بنرهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «هیچ کس غیرقانونی نیست»، «به مردم کمک کنیم» و «مانع غرق شدن (پناهجویان) شویم».


کارولین لوکاس، یکی از رهبران حزب سبز و نمایندۀ مجلس عوام، اَلف دابز، نمایندۀ حزب کارگر در مجلس اعیان، و بارونیز شیهان، از نمایندگان حزب لیبرال دموکرات، در خلال این تظاهرات به سخنرانی در جمع معترضان پرداختند.


پرس تی وی نوشت: یکی از معترضان که خود در سال 2011 از بلغارستان به بریتانیا مهاجرت کرده بود، گفت: «به نظر می‌آید این موضوع بزرگترین مسئلۀ زمان ماست. اگر درگیر این موضوع نباشید به معنای آن است که در این کره زندگی نمی‌کنید.»


به گفتۀ نهاد همبستگی با پناهجویان که سازمان‌دهندۀ این تظاهرات بود، دست‌کم 50 سازمان و 200 شخصیت مذهبی در این تظاهرات حضور داشتند و با امضای نامه‌ای از دولت لندن خواستند تا سهمی «عادلانه و مناسب» از پناهجویان بین‌المللی را بپذیرد.


این تظاهرات 2 روز پیش از حضور ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، در نشست سران سازمان ملل با موضوع پناهجویان و مهاجرت برگزار شده است.


می پس از آنکه اظهاراتی دربارۀ تشدید اقدامات امنیتی برای ممانعت از ورود پناهجویان به بریتانیا مطرح کرد، به شدت از سوی شخصیت‌های مذهبی مورد انتقاد قرار گرفت.


رابرت گودویل، وزیر مهاجرت بریتانیا، اوایل شهریور خبرها دربارۀ احداث دیواری 3.9 متری در مناطق مرزی برای مقابله با ورود غیرقانونی پناهجویان به این کشور را تأیید کرد.


می پیشتر و در دورانی که وزیر کشور بریتانیا بود، نیز به خاطر سیاست‌های ضد پناهجویان شخصیت محبوبی به شمار نمی‌رفت. وی در این دوران تلاش کرد تا «محیطی خصمانه» علیه پناهجویان در جامعۀ بریتانیا ایجاد کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :