موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98901 :کد

0

بغداد هنوز در معرض تهدیدهای تروریستی قرار دارد

  یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۵
تعداد بازدید : ۱۹۲   
 تحلیل ایران -بغداد هنوز در معرض تهدیدهای تروریستی قرار دارد

درپی هشدارهای مستمر در خصوص امنیت بغداد، الحشدالشعبی، باردیگر نسبت به تهدید این شهر از جانب هسته های خفته و مخفی داعش در مناطقی از پایتخت و کمربند بغداد هشدار داد.

 

 

 

درپی هشدارهای مستمر در خصوص امنیت بغداد، الحشدالشعبی، باردیگر نسبت به تهدید این شهر از جانب هسته های خفته و مخفی داعش در مناطقی از پایتخت و کمربند بغداد هشدار داد و خواستار اقدام فوری برای پاکسازی مناطق آلوده شد.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، نعیم العبودی سخنگوی گروه عصائب اهل الحق از گروه های مقاومت اسلامی الحشدالشعبی، در اظهاراتی رسانه ای ، ضمن هشدار جدی در خصوص وجود هسته های خفته و مخفی داعش در ، بر ضرورت انجام یک عملیات نظامی گسترده برای پاکسازی بغداد و حومه های آن از هسته های خفته داعش تاکید کرد.


وی افزود: دشمن هنوز پایتخت عراق و سایر مناطق را تهدید می کند و این امر مراقبت ها و احتیاط بیشتر در حوزه های امنیتی را می طلبد و همه طرف ها باید نسبت به آن هوشیار باشند. 


ایرنا نوشت: العبودی، با بیان اینکه هنوز کانون های خطر و هسته های خفته در داخل شهر و کمربند بغداد و مناطقی که از استحکام امنیتی لازم برخوردار نیستند، وجود دارد، گفت: انفجارهایی که رخ می دهد ثابت می کند که دشمن تروریستی تکفیری همچنان امیدوار است و تلاش دارد از این منافذ عملیات خود را سازماندهی کند. 


برخی جریان های سیاسی و امنیتی نیز اعتقاد دارند که داعش و عوامل تروریستی در عراق به داخل نیروهای امنیتی نیز نفوذ کرده اند که این ادعاها در پی انفجارهای دو ماه اخیر که بعضی از آنها فاجعه آمیز بود و صدها قربانی برجا گذاشت، قوت گرفت.


یکی از گروه های الحشدالشعبی اوایل ماه جاری میلادی ، به دنبال کار اطلاعاتی گسترده ، تلاش کرد یکی از اعضای نفوذی در نیروهای امنیتی را در مقرش در بغداد دستگیر کند که منجر به درگیری اعضای این گروه با نیروهای امنیتی شد. 


گروه مقاومت النجباء عراق، در بیانیه ای به دنبال برخورد محدود صورت گرفته ، تاکید کرد که فرد یاد شده در پی یک عملیات اطلاعاتی گسترده شناسایی شده بود و تردیدی ندارد که با هسته های تروریستی مرتبط است.


این گروه مقاومت اسلامی، با اعلام اینکه نفوذی های زیادی در نیروهای امنیتی هستند و به همین دلیل عملیات جست وجو و بازرسی ها در پایتخت ناکام می ماند، خواستار پاکسازی دستگاه های امنیتی از عوامل نفوذی شد. 


بغداد، پایتخت عراق ، برغم آنکه نیروهای عراقی موفق شدند با حملات سنگین خود کانون های اصلی داعش در فلوجه ، نزدیکترین نقطه به مرکز عراق را در ماه ژوئن از هم بپاشند، اما حملات روزانه تروریستی به بغداد همچنان جریان دارد.


اواخر ماه مبارک رمضان، گروه تروریستی داعش با انفجار خودرویی بمب گذاری شده در خیابان کراده در مرکز بغداد، حادثه ای آفرید که عید فطر عراقی ها را به عزا تبدیل کرد. در آن عملیات تروریستی به گفته مقام های عراقی 400 تن کشته و زخمی شدند، اما منابع غیر رسمی از کشته شدن حدود هزار تن صحبت می کنند.


طی هفته های اخیر نیز چندین عملیات سنگین تروریستی از جمله درهمان خیابان کراده و خیابان فلسطین صورت گرفت که ده ها تن کشته برجای گذاشت؛ این درحالی است که پست های بازرسی پر تعداد در مناطق مرکزی بغداد ، عملیات تفتیش و بازرسی همه جانبه ای را به اجرا می گذارند.


هادی العامری دبیرکل سازمان بدر از احزاب موثر در صحنه سیاسی عراق و نیز از مهمترین نیروهای مردمی در جنگ علیه داعش نیز هفته گذشته اعلام کرد که آزادی موصل به معنای پایان تروریسم در عراق نیست و خواستار مبارزه همه جانبه فکری و عقیدتی با تفکر حاکم بر گروه های تروریستی در منطقه شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :