موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98942 :کد

0

پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز آسمان لبنان و سوریه

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۲:۵۵
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -پرواز هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز آسمان لبنان و سوریه

شبکه المیادین روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که یک هواپیمای بزرگ جاسوسی P-۸A نیروی دریائی آمریکا بر فراز سواحل لبنان و سوریه در دریای مدیترانه به پرواز درآمد.

شبکه المیادین روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که یک هواپیمای بزرگ جاسوسی P-8A نیروی دریائی آمریکا بر فراز سواحل لبنان و سوریه در دریای مدیترانه به پرواز درآمد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، المیادین خاطرنشان کردکه این هواپیمای جاسوسی آمریکا چند ساعت قبل از حمله جنگنده های ائتلاف آمریکائی به یک پایگاه ارتش سوریه در اطراف فرودگاه دیرالزور که به کشته شدن بیش از 60 نظامی سوری منجر شد، به مدت یک ساعت در مقابل سواحل سوریه پرواز کرده بود.


المیادین با بیان اینکه در سه هفته گذشته این سومین بار است که هواپیما جاسوسی P-8A آمریکا در سواحل سوریه پرواز و به اقدامات اطلاعاتی و امنیتی مبادرت می کنند، تصریح کرد: سوم ماه اوت گذشته برای نخستین بارهواپیمای جاسوسی آمریکا از همین نوع در نزدیکی پایگاه « حمیمیم» روسیه در سواحل سوریه پرواز کرد.


المیادین تاکید کرد: به نظر می رسد هواپیمای جاسوسی آمریکا امروز از پایگاه هوائی این کشور در سیسیل ایتالیا به پرواز در آمده و بعداز رسیدن به سواحل لبنان مسیر خود را ادامه داده است.


این شبکه خبری افزود: هواپیمای جاسوسی آمریکا در یک حرکت نیم دایره ای در سواحل منطقه ای بین شهر صیدا درجنوب وشهر جونیه در شمال لبنان مسیر خود را تغییر داده و به طور مستقیم و در موازات سواحل سوریه به پرواز ادامه داده است.


« هواپیمای جاسوسی آمریکا سپس مسیر خود را با یک گردش کامل در بالای منطقه دریائی بین شهرهای حماه و لاذقیه سوریه تغییرداده است».


 ایرنا نوشت  ، فارغ از گمانه زنی ها در خصوص هدف و یا اهداف اقدام های فزاینده اطلاعاتی و امنیتی آمریکا، در باره این هواپیمای جاسوسی و ماموریت های آن در سواحل لبنان و سوریه نوشت:


1- ازهواپیمای «P8-A» که سازنده آن شرکت« بوئینگ»است برای جست وجوهای دریائی وکنترل های الکترونیکی و همچنین عملیات توقف کشتی ها و مقابله با زیردریائی ها استفاده می شود.


2- این هواپیمای بزرگ به اژدر و موشک های هاربون ضدکشتی مجهز است ومی تواند دستگاه های کوچک سونار « سونو بیوی» را در کف دریاها و اقیانوس ها برای رصد و کنترل حرکت کشتی های دشمن قرار دهد.


3- این هواپیما که از سال 2007 ماموریت های خود را شروع کرده و هزینه ساخت یک فروند آن ربع میلیارد دلار است، صبح شنبه هم به مدت یک ساعت در مقابل سواحل سوریه و چند ساعت قبل از بمباران مواضع ارتش سوریه در اطراف فرودگاه دیر الزور توسط جنگنده های ائتلاف آمریکائی پرواز کرده بود.


4- بررسی مسیر پرواز این هواپیمای جاسوسی آمریکا که تاکنون فقط از آن 21 فروند ساخته شده است، نشان می دهد که صبح یکشنبه به موازات سواحل لبنان هم پرواز کرده است در حالیکه در مراحل گذشته فقط در موازات سواحل سوریه پرواز می کرد.


                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :