موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/98965 :کد

0

بررسی لایحه جامع وکالت در کمیسیون قضایی مجلس

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۶:۰۰
تعداد بازدید : ۱۵۳   
 تحلیل ایران -بررسی لایحه جامع وکالت در کمیسیون قضایی مجلس

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه جامع وکالت توسط چهار کمیته ویژه این کمیسیون خبر داد.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی لایحه جامع وکالت توسط چهار کمیته ویژه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، الهیار ملکشاهی اظهار داشت: هم اکنون این لایحه توسط چهار کمیته ویژه کمیسیون قضایی در حال بررسی است.

 

 

بررسی لایحه جامع وکالت توسط چهار کمیته ویژه کمیسیون قضایی مجلس

وی با بیان اینکه این لایحه از طریق این چهار کمیته و همچنین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است گفت: چهار کمیته حقوقی، جزایی، بین الملل و عمومی در حال بررسی لایحه جامع وکالت هستند.


مهر نوشت: رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه لایحه جامع وکالت به طور ویژه در حال پیگیری است عنوان کرد: همچنین برای تدوین این لایحه از کانون وکلا و قوه قضائیه نیز کمک گرفته شده است.ملکشاهی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز ایران در بین کشورهای منطقه به عنوان کانون ثبات و جزیره ثبات مطرح است گفت: ایران اسلامی از امنیت بسیار خوب و قابل  قبولی بهره مند است.


نتایج برجام در حال ظهور است

وی با اشاره به اینکه این امنیت در کشور مرهون دو عنصر است تصریح کرد: وحدت بین ملت، اقوام، مذاهب و همچنین وجود مقام معظم رهبری از عوامل ایجاد امنیت در ایران است.رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید شکر گذار این نعمت ها باشیم گفت: باید در مقابل هر آنچه که به وحدت ملت خدشه وارد می کند ایستادگی کنیم و همچنین در مقابل عواملی که موجب تضعیف رهبری می شود مقابله کنیم تا امنیت موجود در کشور مستحکم تر و پایدار تر باشد.


ملکشاهی با تاکید بر اینکه امروز جایگاه کشور ایران در میان دولت های دنیا بسیار خوب است گفت: امروز با سیاست دیپلماسی صحیحی که در کشور حاکم است روابط بسیار خوب، عادلانه و منصفانه ای با دنیا داریم. امروز شاهد هستیم که نتایج برجام در حال ظهور است.


ایجاد صندوقی برای پرداخت خسارت به افرادی که بی گناه بازداشت شده اند

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدوین قانون آئین دادرسی کیفری گفت: زمینه برای اجرای بخش های مختلف این قانون در کشور فراهم شده است.ملکشاهی با اشاره به راه اندازی صندوقی در قالب اجرای قانون آئین نامه دادرسی کیفری برای پرداخت خسارت به افراد بی گناهی که بازداشت شده اند گفت: در این راستا تلاش کرده ایم که امسال یک ردیف اعتباری برای راه اندازی این صندوق در کشور تنطیم کنیم.وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر حضور وکیل از ابتدای تشکیل پرونده در دادسرا بیان داشت: وکیل باید همواره در جریان پرونده از ابتدا تا پایان آن حضور داشته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :