موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/98977 :کد

0

شلیک نیروهای سوری به هواپیمای جاسوسی آمریکا

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۰۸:۲۴
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -شلیک نیروهای سوری به هواپیمای جاسوسی آمریکا

نیروهای دولت سوریه می‌گویند یک فروند هواپیمای شناسایی نیروی هوایی امریکا را در مناطق شرقی این کشور هدف قرار داده‌اند.

 

نیروهای دولت سوریه می‌گویند یک فروند هواپیمای شناسایی نیروی هوایی امریکا را در مناطق شرقی این کشور هدف قرار داده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، این هواپیمای جاسوسی یکشنبه (28 شهریور) در استان دیرالزور در شرق سوریه هدف قرار گرفت. روز قبل ده‌ها سرباز سوری در حملات ائتلاف تحت هدایت امریکا به این منطقه کشته شده بودند. از سرنوشت پهپاد امریکایی خبری منتشر نشده است. نیروهای سوری همچنین یکشنبه توانستند کنترل اغلب مواضع داعش را در منطقۀ کوهستانی جبل ثرده در اختیار بگیرند. در پی حملات هوایی امریکا به نزدیکی فرودگاه دیرالزور تروریست‌های داعش توانسته بودند این مناطق را بار دیگر اشغال کنند.

 

پرس تی وی نوشت: گزارش‌هایی نیز از حملۀ جت‌های جنگندۀ سوریه و روسیه به منطقۀ حومۀ فرودگاه دیرالزور، مناطق تحت کنترل پیکارجویان و جاده‌ای که دیرالزور را به شهر میادین در 45 کیلومتری جنوب شرق سوریه متصل می‌کند، منتشر شده است.سوریه از مارس 2011 با ناآرامی‌های مورد حمایت خارج مواجه بوده است. پیکارجویان تکفیری فعال در این کشور عربی در چند ماه گذشته همزمان با موفقیت‌های ارتش سوریه در آزادسازی چندین منطقه متحمل شکست‌های سنگینی شده‌اند.

 

طبق برآورد استفان دی میستورا نمایندۀ ویژۀ سازمان ملل متحد در امور سوریه بیش از 400 هزار نفر در درگیری‌های این کشور کشته شده‌اند. در همین حال، سازمان ملل با اشاره به اینکه نمی‌تواند صحت و سقم آمارهای دریافتی از منابع مختلف را بررسی کند، اعلام کرده است که آمار مربوط به تلفات ناآرامی‌ها در سوریه را به روز رسانی نخواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :