موضوعات ‌مرتبط: فناوری فناوری های نوین

a/99023 :کد

0

راهکار محققان ایرانی با حذف گازهای خورنده از دیگ‌های بخار

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۱
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -راهکار محققان ایرانی با حذف گازهای خورنده از دیگ‌های بخار

پژوهشگران کشورمان موفق به تولید انبوه انواع دیگ‌ها و مخازن صنعتی تحت فشار شدند، ضمن آنکه راهکاری برای حذف گازهای خورنده از دیگ‌های بخار ارائه کردند.

پژوهشگران کشورمان موفق به تولید انبوه انواع دیگ‌ها و مخازن صنعتی تحت فشار شدند، ضمن آنکه راهکاری برای حذف گازهای خورنده از دیگ‌های بخار ارائه کردند.


به گزارش تحلیل ایران؛  علی اصغر رحمانی، مجری طرح از تولید صنعتی مخازن فولاد خبر داد و گفت: با توجه به نیاز مبرم صنعت به دیگ‌ها و بویلرهای بخار توانستیم با توانمندی فنی داخلی محصولات مورد نیاز بخش صنعت از جمله مخازن فولادی را تولید کنیم.


وی دستگاه مکانیکی «دی اریتور» را یکی دیگر از دستاوردهای تحقیقاتی خود ذکر کرد و یادآور شد: حرارت بالای دیگ‌های بخار، گازهای محلول در آب را به یکی از عوامل خورنده مهم تبدیل می‌کند.


رحمانی اضافه کرد: برای حذف این عامل از تصفیه‌های شیمیایی و یا تزریق مواد شیمیایی در سیستم استفاده می‌شود که این روش علی‌رغم آن که تا حدی از خسارات گازها می‌کاهد، ولی این مشکل به طور کاملا برطرف نمی‌شود؛ ضمن آنکه تغییرات PH سیستم ناشی از کم و زیاد شدن تزریق مواد شیمیایی خودخورندگی ثانویه را در دستگاه‌های حرارتی به دنبال دارد.


مجری طرح با تاکید بر این‌که در این تحقیقات توانستیم گازهای محلول در آب را از طریق دستگاه مکانیکی دی اریتور جداسازی کنیم، خاطرنشان کرد: این دستگاه ضمن کم کردن اکسیژن محلول در آب به کمتر از 0.005 سی سی در لیتر، دی اکسید کربن آزاد قابل اندازه‌گیری را تا حد صفر کاهش می‌دهد.


وی ظرفیت دستگاه افقی دی اریتور تولید شده را 9 هزار تا 800 هزار پوند در ساعت ذکر کرد و گفت: افزایش درجه حرارت آب تغذیه بویلرها تا نقطه جوش برای جلوگیری از شوک حرارتی در لوله‌های داخلی دیگ بخار، بازدهی کامل در جریان‌های متغیر از 3 تا 100 درصد دبی ورودی دستگاه از دیگر ویژگی‌های این محصول است.


رحمانی به صادرات محصولات تولید شده به کشورهای منطقه اشاره کرد و یادآور شد: محصولات تولید شده مانند دیگ‌های بخار و دیگ‌های آب گرم و آب داغ با علامت و پلاک استاندارد به بازار عرضه می‌شود.


وی بخار لحظه‌ای را از محصولات دستاوردهای جدید خود نام برد و افزود: این بویلر در 3 دقیقه به مرحله بخار و بهره‌بری می‌رسد و با ویژگی‌هایی چون استحکام کششی بالای ورق مصرفی در شل، درام عقب، محفظه ذخیره بخار، از لوله‌های بدون درز از نوع آتشخوار و طبق استانداردهای بین‌المللی ساخته شده ‌است.


مجری طرح خاطرنشان کرد: سختی گیر فیلتر شنی دیگ آبگرم عمودی، دیگ روغن داغ کوئلی، دیگ بخار افقی، دیگ بخار عمودی، توربولاتور (فین استیل)، اکونومایزر، دیگ آبگرم افقی، سوپر دوپاس و سوپر سه پاس دیگ آبگرم افقی بویلر از دیگر تولیدات ما است.


منبع : ایسنا

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :