موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آموزش

a/99080 :کد

0

بهره‌مند شدن دانشجویان از رفاه کارت هوشمند

  دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۸
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -بهره‌مند شدن دانشجویان از رفاه کارت هوشمند

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر لزوم افزایش قدرت خرید دانشجویان گفت: دانشجویان سراسر کشور از رفاه کارت هوشمند دانشگاهی بهره‌مند خواهند شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأکید بر لزوم افزایش قدرت خرید دانشجویان گفت: دانشجویان سراسر کشور از رفاه کارت هوشمند دانشگاهی بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش تحلیل ایران، ذوالفقار یزدان‌مهر بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در دانشگاه شهرکرد اظهار کرد: رفاه کارت دانشگاهی در راستای افزایش قدرت خرید دانشجویان سراسر کشور ارائه خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: این طرح از بهمن‌ماه سال جاری عملیاتی خواهد شد و به منظور صدور، اجرای زیرساخت، ارتباطات و سایر اقدامات لازم در این راستا حدود 40 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مزایای رفاه کارت دانشگاهی تشریح کرد: در قالب این کارت 36 نوع خدمت از جمله خدمات فرهنگی، ورزشی، شهری، خرید اعتباری و ... به دانشجویان عرضه می‌شود و ارائه تخفیفات و امتیازات ویژه از دیگر مزایای بهره‌مندی از این کارت خواهد بود.

یزدان‌مهر اضافه کرد: یکی از مشکلات دانشگاه شهرکرد کمبود فضای خوابگاهی است و در دانشکده هنر شهرستان فارسان حدود 450 دانشجو در ملک استیجاری اسکان داده شده‌اندکه خوابگاه این دانشکده در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بیان داشت: در مورد دانشگاه شهرکرد حدود 150 نفر از دانشجویان خارج از خوابگاه اسکان دارند و امید است با کمک‌ رهن صندوق رفاه دانشجویان محل مناسب برای اسکان موقت این دانشجویان فراهم شود.

مشرق نوشت: وی با اشاره به شعار امسال عنوان کرد: در راستای نزدیک شدن به اهداف اقتصاد مقاومتی، اصلاح الگوی مصرف و بهبود غذای دانشجویی به صنعتی شدن آشپزخانه سلف دانشگاه کمک خواهیم کرد.

یزدان‌مهر اظهار داشت: اعتباراتی در اختیار مقام عالی وزارت قرار گرفته است تا به دانشجویان مناطق کمتر توسعه یافته کمک شود و یکی از اقداماتی که در دانشگاه شهرکرد صورت خواهد گرفت ایجاد صندوق قرض‌الحسنه و خیریه خواهد بود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توضیح داد: رتبه‌بندی خوابگاه‌های دانشگاه‌های کشور در راستای عادلانه‌سازی اجاره‌بها در سال جاری انجام شد و اجاره‌بها برای خوابگاه‌های درجه یک و دو 15 درصد افزایش داشته و در زمینه خوابگاه‌های درجه چهار و پنج افزایش اجاره‌بها وجود نداشته است.

وی ادامه داد: هدف اصلی از رتبه‌بندی خوابگاه‌ها عادلانه‌سازی اجاره‌بها و بهبود فضای خوابگاهی است و 65 خوابگاه که در رتبه پنجم قرار گرفتند با اختصاص اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان از صندوق رفاه دانشجویان و کمک دانشگاه‌ها به سطوح بالاتر ارتقا پیدا کرده و در حال حاضر هیچ خوابگاه رتبه پنجمی در سطح کشور نداریم و در صورت ارتقای خوابگاه‌های رتبه چهارم به درجات بالاتر تا 80 درصد از اجاره‌بها آن‌ها به دانشگاه‌ بازگردانده خواهد شد.

یزدان‌مهر گفت: در سال 93 اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویی 140 میلیارد تومان بود اما امسال تنها در بحث تسهیلات دانشجویان دکترا 140 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت می‌شود که به صورت قرض‌الحسنه خواهد بود و پس از فارغ‌التحصیلی بازپرداخت می‌شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطرح کرد: اعتبارات صندوق رفاه در سال 93 برای کمک به دانشگاه و یارانه، 260 میلیارد تومان بود که امسال به 670 میلیارد تومان رسیده و در ارتقای خدمات‌رسانی توأم با کرامت انسانی به دانشجویان ارائه می‌شود.

وی افزود: افزایش میزان تسهیلات ازدواج از اقدامات مهم صندوق رفاه دانشجویان بوده و تسهیلات ودیعه مسکن به صورت 100 درصد برای دانشجویان افزایش یافته و در راستای کار دانشجویی در مقاطع تحصیلات تکمیلی فعالیت جدی صورت خواهد گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :